Już niedługo Dzień Islamu w Kościele katolickim. Dlaczego go obchodzimy?

Islam ma własne święto w Kościele katolickim. W tym roku już po raz  XIX będziemy obchodzić Dzień Islamu w Kościele.

Od współzawodnictwa do współpracy?
Serwis "Gościa Niedzielnego" wśród "najważniejszych planowanych wydarzeń z życia Kościoła w Polsce w 2019 roku" wymienił XIX Dzień Islamu. Obchodzony będzie już niedługo, bo 26 stycznia. Obchody odbędą się w Warszawie pod hasłem przewodnim "Chrześcijanie i muzułmanie: Od współzawodnictwa do współpracy". Islam jest inną religią, zatem czy rolą Kościoła katolickiego nie jest nawracanie wyznawców Islamu?


Skąd pomysł?
Dzień Islamu został ustanowiony w 2001 roku przez Konferencję Episkopatu Polski, a organizacją zajmuje się Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi. Celem inicjatywy jest budowanie wzajemnego szacunku.

Judaizm również świętuje
Dzień Islamu to nie jedyne tego typu święto, ponieważ kilka dni wcześniej, 17 stycznia, również w Warszawie odbędzie się XXII Dzień Judaizmu w Kościele. Dzień Judaizmu ustanowiono w 1997 roku również przez Konferencję Episkopatu Polski.

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3×7 =

Opinie użytkowników

Evangelini 03.06.2019 Płaczę... z bezsilności wobec głupoty ludzi...
Ęvangelini 03.06.2019 Jak można? Jak można? Mój Kościół przestaje być Kościołem!Obchody islamu w kościele katolickim?! Większych bzdur już nie można było wymyślić!
jj 15.01.2019 chyba kogoś pokręciło by takie coś obchodzić w kościele !!!! to jest jakiś niesmaczny żart !!!!
jj 15.01.2019 to jest kpina jakaś !!! biskup powinien to odwołać !!!