Istebna mówi "NIE" LGBT? Radni przyjęli specjalną uchwałę

Radni z Istebnej jednogłośnie przyjęli uchwałę, której celem jest "powstrzymanie ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową". 

Jeden radny był nieobecny, "za" głosowało 14 osób. Swój stanowczy sprzeciw wyraziła już radna z Cieszyna, Gabriela Lazarek. "Osoby LGBT to są ludzie a nie ideologia. To co państwo nazywają ideologią i LGBT występowało już wielokrotnie w historii i bez wyjątku prowadziło to do katastrofy. Dochodziło do wykluczeń, nawet pobić. Ja wiem, że Istebna jest konserwatywna, katolicka. Ja stąd pochodzę, jestem również osobą wierzącą. Jest mi wstyd, także przed moimi dziadkami, którzy przeżyli II wojnę światową i opowiadali mi historie, co się działo z osobami homoseksualnymi, jak były traktowane" - powiedziała w trakcie sesji rady gminy. 

Radni z Istebnej błyskawicznie odparli zarzuty Lazarek, tłumacząc, że w uchwale nie ma nic o ludziach, tylko o ideologii. "Jako dawne Księstwo Cieszyńskie, jesteśmy bardzo tolerancyjni, uważam że to jest najbardziej tolerancyjne miejsce w Polsce. W uchwale jest mowa o powstrzymaniu ideologii, ja jestem jej przeciwnikiem i z czystym sumieniem głosowałem za" - wyjaśnił radny Jan Bocek.

Jakie postulaty znajdują się w uchwale?

1. Brak zgody na instalowanie "funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników")
2. Zakaz wstępu do szkół dla "gorszycieli zainteresowanych wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia".
3. Brak zgody na wywieranie administracyjnej presji na rzecz tzw. poprawności politycznej w wybranych zawodach. "Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów!".

Co sądzicie o decyzji radnych z Istebnej? Inne gminy powinny wziąć przykład?

(źródło)

SKOMENTUJ

4+4 =
Andy 29.09.2019 Wstyd!
Bogdan Kubik 28.09.2019 Ciekawe co na to Pan Jezus
Albert Otton II 28.09.2019 Ale średniowiecze w tej Polsce trudno się dziwić w Istebnej to wrony zawracają
Antek 25.09.2019 Brawo Istebna!!! Popieram i przyjadę do Was na wczasy!!
Elegancko 25.09.2019 Brawo. Wreszcie ktoś z jajami!
Waldemar 18.09.2019 Super,popieram
Łukasz 15.09.2019 Jasne że tak - popieram - koniec z ideologią LGBT!