Islamista zamordował Polaka we Francji! Mężczyzna zginął, broniąc żony

Francja: Polak został śmiertelnie raniony przez zradykalizowanego islamistę. 56-latek stanął w obronie żony, która jako pierwsza została zaatakowana.  

Do ataku doszło 3 stycznia około godziny 14:00 w podparyskiej miejscowości Villejuif. Na moment przed atakiem, para spokojnie spacerowała po parku Hautes-Bruyeres, gdzie często biegali. Nikogo nie zaczepiali, nie prowokowali. W pewnym momencie na ich drodze stanął Nathan C. W pierwszej kolejności 22-letni napastnik rzucił się z nożem na kobietę, Karine B. Janusz Michalski błyskawicznie stanął w obronie swojej żony, za co zapłacił życiem - został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Świadkowie zdarzenia błyskawicznie rzucili się na pomoc, jednak mimo reanimacji 56-latek zmarł. Karine B. przeżyła, jednak trafiła do szpitala z poważną raną szyi. 

Lokalny dziennik "La Depeche" podał, że "para cieszyła się dużą sympatią wśród sąsiadów". Pan Janusz, Polak pochodzący z Nidzicy, we Francji mieszkał od 10 lat. Z zawodu był elektrykiem.

Media podały, że Janusz Michalski i Karine B. nie byli jedynymi ofiarami napastnika. Chwilę po ataku na parę, islamista zaatakował 30-letnią Aurorę K.

22-letni agresor miał w 2017 roku (między majem a lipcem) przejść na islam. Świadkowie relacjonowali, że w czasie ataku krzyczał "Allahu akbar" (Bóg jest wielki). Kilka godzin po ataku, zabójca został zastrzelony przez policję. Nathan C. szykował się do kolejnego ataku, który został udaremniony przez służby. 22-latek miał mieć "brudną brodę a ubrany był w ciemną dżellabę", zdaniem świadków miał "zachowywać spokój". Rodzice islamisty twierdzą, że miał on wcześniej problemy psychiczne. 

Tragedia wstrząsnęła mieszkańcami miasteczka, którzy chcą teraz oddać hołd zamordowanemu sąsiadowi. Specjalne uroczystości mają się odbyć jutro, 11 stycznia. W internecie pojawiła się także petycja w sprawie przemianowania parku Hautes-Bruyeres na park imienia Janusza Michalskiego.

(źródło) (źródło 2)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3×3 =