Imigrant z Afganistanu zamordował 15-latkę. W więzieniu wymierzyli mu sprawiedliwość? Wątpliwości co do samobójstwa

Imigrant z Afganistanu, Abdul D., w grudniu 2017 roku zamordował swoją byłą dziewczynę. 15-latka nie miała szans na przeżycie - została kilkukrotnie dźgnięta nożem w trakcie zakupów w aptece. Kilka dni wcześniej dziewczyna złożyła skargę na swojego byłego chłopaka. 

Po przybyciu do Niemiec, Abdul D. określił się jako nieletni, podając jako swój wiek 15 lat. W trakcie procesu pojawiły się liczne wątpliwości, co do prawdziwości jego oświadczenia, gdyż biegły stwierdził, że w trakcie dokonania zbrodni miał on prawdopodobnie około 20 lat. Mimo tego, imigrant stanął przed sądem dla nieletnich. We wrześniu 2018 roku został skazany na 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. 

W czwartek rano strażnicy odkryli w celi jego ciało. Jedna z hipotez zakłada, że mężczyzna popełnił samobójstwo, a druga, że to współwięźniowie postanowili dokonać samosądu. 

W samobójstwo nie wierzy prawnik Abdula: "Wiem, że mój klient miał problemy podczas pobytu w więzieniu, ale miały one charakter dyscyplinarny. Nie uwierzyłbym, że chciał popełnić samobójstwo" - powiedział. 

Sekretarz Sprawiedliwości Nadrenii-Palatynatu, Philipp Fernis, powiedział, że dotarły do niego głosy o problemach D. ze współwięźniami - miało między nimi dochodzić do kłótni. 

Śledczy mają nadzieję, że światło na sprawę rzuci sekcja zwłok, która ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu.

(źródło)

SKOMENTUJ

3+3 =