IKEA znowu szokuje: "Zimowa impreza" zamiast Bożego Narodzenia. Choinka w tym roku nazywa się... "sztuczna roślina"

Nowa kampania świąteczna IKEI w Danii wywołała ogromne oburzenie. Z katalogów usunięto wszystkie zwroty związane z Bożym Narodzeniem i zamieniono je na określenie "zimowa impreza". 

Mimo że do świąt zostało jeszcze półtora miesiąca, to IKEA ruszyła już z okolicznościową kampanią. Na próżno jednak szukać w niej chrześcijańskich określeń takich jak "Boże Narodzenie". Postępowa firma postanowiła je zastąpić neutralnym zwrotem "vinterfest", co w tłumaczeniu oznacza "zimowa impreza". 

"Oberwało się" także choince, która otrzymała wdzięczną nazwę... "sztuczna roślina do wnętrz". Pierwsze zmiany w nazewnictwie są już widoczne również w Polsce

Tegoroczna komunikacja marketingowa nie przypadła do gustu Duńczykom, którzy nie kryją niezadowolenia z postawy meblarskiego giganta. Głos zabrał m.in. lider Duńskiej Partii Ludowej, Peter Skaarup:

"Podczas gdy zdecydowana większość Duńczyków nie może się doczekać świętowania tradycyjnych duńskich świąt Bożego Narodzenia, Ikea zaczęła urządzać zimową imprezę. Bardzo kocham Szwecję i Szwedów, ale polityczna poprawność, która pochodzi od naszych sąsiednich krajów, zaczyna być trochę męcząca. A ty co świętujesz w tym roku? Boże Narodzenie czy zimową imprezę 24 grudnia?" - napisał na Twitterze. 

Inny polityk, Mads Fuglede, podkreślił z kolei, że choć bardzo lubi robić tam zakupy, to po całej sytuacji jego noga więcej tam nie postanie. 

IKEA, wywołana do tablicy, wydała krótkie oświadczenie. "Nasze produkty noszą nazwy zależne od sezonu, a nie od świąt. Wkrótce nastanie zima - oczywiste więc, że produkty nazwano w ten sposób" - poinformował rzecznik sieciówki. 

Tym samym z jednej strony odcinają się od chrześcijańskich świąt (w nazewnictwie), a z drugiej wykorzystują je w celach komercyjnych. Choinka, prezenty, świąteczne ozdoby - to wszystko jedynie dodatki, których nie byłoby gdyby nie to, co najważniejsze - Boże Narodzenie. 

(źródło)

SKOMENTUJ

5+6 =
Piotr 08.11.2019 Święta Bożego Narodzenia są świętem chrześcijan. Dlaczego obchodzą je ateiści? Tak jakby hobbistycznie udawali się do kościoła, bo lubią smak opłatka. Dlaczego ateiści nie obchodzą Ramadanu? Powiedzcie mi, jest jakiś sens, ateiści, obchodzenie świąt jeśli to dla was Święta nie są? Produkty świąt Bożego Narodzenia są tworzone z myślą dla chrześcijan, a teraz kreują je pod "bezpiecznym" nazewnictwem chyba dla muzułmanów.
Malgorzata 08.11.2019 Proponuję bojkot ich sklepów..Nic nie kupujemy.
Xxx 08.11.2019 ebie sie w głowkach