Holandia: wprowadzono prawny zakaz noszenia burek, ale... nikt nie chce go egzekwować!

W europejskich krajach, zamieszkiwanych przez dużą liczbę muzułmanów, coraz częściej powraca spór o przyzwolenie na zakrywanie twarzy przez kobiety, a co za tym idzie ukrywanie tożsamości.

Holenderscy politycy zadecydowali, że od 1 sierpnia noszenie burek w miejscach publicznych, takich jak szpitale, czy komunikacja miejska jest prawnie zabronione. Okazuje się jednak, że służby porządkowe nie mają zamiaru zastosować się do tych zaleceń i egzekwować przykazów swoich przełożonych.

Nowa ustawa, regulująca zasłanianie twarzy za tradycyjnym strojem muzułmanek, zakazuje ukrywania swojej tożsamości w miejscach publicznych, nawet jeśli podyktowane jest to przykazami religijnymi. Od sierpnia bieżącego roku, za ukrywanie twarzy muzułmanki mogą się spodziewać mandatu w wysokości 150 euro.

Funkcjonariusze policji stwierdzili, że nie mają zamiaru egzekwować nakazu i walczyć z burkami na ulicach, ponieważ działania te nie są dla nich „priorytetowe”. Zaraz za policją poszli pracownicy komunikacji miejskiej oraz ośrodków medycznych, którzy stwierdzili, że jeśli służby porządkowe nie traktują tych rozporządzeń poważnie, to oni również nie będą się tym przejmować.

(źródło)

 

Źródło

SKOMENTUJ

6+4 =