GTA: Bolesławiec, czyli pościg w wydaniu straży miejskiej. Zobacz, jak "gonili" mężczyznę z siekierą

11 lutego doszło w Bolesławcu do niecodziennej sytuacji. Służby otrzymały zgłoszenie, iż po rynku biega mężczyzna z siekierą. Na ratunek mieszkańcom ruszyli strażnicy miejscy. Nagranie z "pościgu" trafiło do sieci i błyskawicznie stało się hitem. Powód? Wątpliwa kondycja stróżów prawa. 

Do zdarzenia doszło około godziny 9 rano. Do patrolujących okolicę strażników podeszła kobieta, która poinformowała ich o niebezpiecznym mężczyźnie, biegającym z siekierą. 56-latek groził jej, jak i innym kobietom znajdującym się w centrum Bolesławca. 

Strażnicy nie mieli problemów ze zlokalizowaniem 56-latka i ruszyli w "pościg". Internautom nie umknęło jednak tempo, z jakim strażnicy go gonili. 

Oliwy do ognia dolał komunikat, który pojawił się na stronie Straży Miejskiej. "Patrol niezwłocznie zlokalizował mężczyznę, za którym podjął natychmiastowy pościg, gdyż na widok strażników miejskich mężczyzna – odpowiadający opisowi kobiety – zaczął uciekać w kierunku ul. Sierpnia ’80" - napisano, co wywołało lawinę śmiechu. 

"Jak oni zdali testy sprawnościowe?" - pyta jeden z widzów. "Drugi strażnik bieg rekreacyjny tak trochę" - dodał inny.  

56-latek trafił do szpitala psychiatrycznego na obserwację. Grozi mu nawet do dwóch lat więzienia. 

Na szczęście tym razem wszystko dobrze się skończyło - przestępca został ujęty, a nikomu nic się nie stało. Sytuacja zachęca jednak do dyskusji na tematu stanu polskich służb. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+1 =

Opinie użytkowników

Betonik 14.02.2020 Po pierwsze eksperci i sportowcy nagranie pokazuje część pościgu a nie całość więc nie wiadomo ile już z za nim biegli bo i sam ścigany nie za szybko już Przebiera nogami. A te wszystkie komentarze wasze i ten artykuł to poziom kozak w necie pi.. a w necie a prawdziwego bedete to w życiu na oczy nie widzieli tylko w W11
Lolek 14.02.2020 nie przepadam za strażą miejską ale ich tempo biegu może zależeć też od odległości jaką przebiegli a tego nie wiemy. Może już przebiegli kilosa i są wyj*bani z butów? Ale co ja tam wiem xd
wiesiek 13.02.2020 Flip i Flap w akcji
Jan 13.02.2020 To straż miejska, a nie Policja
Wojciech 13.02.2020 Rafał jacy policjanci. I mam pytanie czy goniłes kiedyś kogoś z całym sprzętem? Jak nie to po co się wypowiadasz?
Rafał 13.02.2020 Panowie policjanci, moja babcia szybciej biega.
jan 12.02.2020 Dobrze że nie skończyło się zawałem u tych goniących. Kondycha stulatków. A przyjęcie do pracy na zasadzie szwagier szwagra załatwił mi robote.
Rav 12.02.2020 Gonili żeby nie dogonić....