Grecy mają dość imigrantów! Wyszli na ulice, aby strajkować przeciwko budowie kolejnych obozów

Mieszkańcy Aten wszczęli strajki, aby wyrazić swoje niezadowolenie z rządowych planów budowy nowych obozów dla nielegalnych imigrantów. Zamieszki miały miejsce m.in. na wyspach Lesbos i Chios. Do starć dochodziło w pobliżu pilnowanych przez policję miejsc budowy nowych ośrodków.

Ludność miejscowa porównuje placówki do więzień, które nie są niczym dobrym ani dla rezydentów ośrodków, ani dla rdzennych mieszkańców. Greckie obozy dla imigrantów są przeludnione ze względu na to, iż wyspy Morza Egejskiego były bramą do państw Unii Europejskiej. Kryzys imigracyjny przybierał tam na sile, szczególnie w latach 2015-2016. Obywatele tego państwa znaleźli się w niebezpiecznej wręcz sytuacji już lata temu. Warunki imigrantów są coraz gorsze, szerzy się bezrobocie, przestępczość. Nic więc dziwnego, iż Grecy protestują. 

W największym ze zbudowanych do tej pory obozów mieszka przeszło 11 tysięcy nielegalnych przybyszów z państw Bliskiego Wschodu. Tylko w samym sierpniu zeszłego roku na teren Grecji nielegalnie przedostało się 6 tysięcy osób. 

Premier Grecji – Mistoktakis spotkał się już z regionalnymi gubernatorami. Na razie jednak alternatywnego planu brak.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3+2 =