Google dyskryminuje chrześcijan?! Odkrycie internauty wstrząsnęło Internetem

Twórcy cyfrowej mapy świata, należącej do koncernu Google, przypisują charakterystyczne dla konkretnych religii symbole do miejsc kultu oznaczonych na witrynie. Jednak w stosunku do wyznań pochodzenia chrześcijańskiego przyjęli oni inną strategię. W Internecie zawrzało.

Mapa internetowej wyszukiwarki Google to jeden z najczęściej używanych programów na świecie. Znaleźć możemy na niej praktycznie każde miejsce na Ziemi. Twórcy tejże mapy przypisują do różnych obiektów oraz punktów usługowych, np. muzeów czy restauracji konkretne znaki graficzne. Działanie to ma na celu ułatwienie korzystania z serwisu użytkownikom. Nie inaczej jest też z miejscami kultu religijnego. Wszystkie większe wyznania świata oznaczone są w serwisie charakterystycznymi, dla swoich wierzeń symbolami, wszystkie prócz tych chrześcijańskich.

Synagogi oznaczane są za pomocą ważnej dla judaizmu Gwiazdy Dawida. Meczety oznaczane są półksiężycem. Buddyjskie miejsca kultu reprezentuje na mapach Dharma, czyli zbiór podstawowych praw karmicznych, które wyznają wierzący w Buddę. Ośrodki kultury hinduistycznej widnieją na mapach Google pod znakiem OM, również bardzo istotnym dla ich symboliki sakralnej.

Z katolickimi świątyniami sprawa ma się inaczej. W miejscach, gdzie znajdują się kościoły, nie dopatrzymy się najbardziej znanego symbolu tej religii. Zamiast znaku krzyża, na Google Maps twórcy umieścili, bliżej nieokreśloną grafikę, przedstawiającą jakąś budowlę. Podczas kiedy to właśnie krzyż to najbardziej rozpoznawalny i jeden z najważniejszych symboli dla wiary chrześcijańskiej... Posługują się nim kościoły rzymskokatolickie, grekokatolickie, prawosławne oraz ewangelickie.

Sprawę odkrył użytkownik Wykopu (źródło). 

 

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka afera. W 2017 roku na wizualizacjach kościołów pojawiających się w trybie trójwymiarowym Map Google brakowało krzyży...


Symbol męki Chrystusa przypisany tym wyznaniom, znany jest i rozpoznawalny na całym świecie od tysięcy lat. Jednak twórcy przeglądarki internetowej Google przyjęli inną politykę w stosunku do oznaczania miejsc kultu i wiary chrześcijańskiej, na mapach swojego autorstwa. Czy było działaniem niezamierzonym? Biorąc pod uwagę, to, co obecnie dzieje się na świecie, nie możemy być tego pewni.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+7 =

Opinie użytkowników

Borys 18.01.2019 Tragedia... i jak teraz żyć?
Brak 15.01.2019 Mój Kościół ma ognika na dachu w kształcie krzyża i google maps wymazalo go ....... poprostu brak slow
Peter 14.01.2019 A wiec trzeba przestac z tego korzystac I nawolywac innych do zaprzestania I pomuc znalesc alternatywe