Francuska policja jawnie dyskryminuje rodowitych Francuzów! Politolog oskarża władze o rasizm

Francuski politolog na antenie CNEWS skrytykował przedstawicieli francuskiej policji za podwójne standardy i nierówne traktowanie rdzennych Francuzów. Oskarżenie o dyskryminację obywateli tego kraju odnosi się do metod egzekwowania środków zapobiegawczych i dystansu społecznego tak istotnego w walce z COVID-19.  Imigranci nie są bowiem karani w związku z niestosowaniem się do nakazów i obostrzeń związanych z epidemią Koronawirusa.

Wypowiedź Guillaume Bigota została wyemitowana w niedzielnym programie informacyjnym. Przedsiębiorca i politolog wyraził dezaprobatę w stosunku do działań jakie podejmuje policja. Skarżył się na to, iż funkcjonariusze pozwalają imigrantom, szczególnie tym z przestępczego światka, na samowolkę w kwestii stosowania się do zasad kwarantanny. Te praktyki są bulwersujące szczególnie jeśli zestawi się je karami i grzywnami wymierzanymi rodowitym Francuzom.

 -„Prawo policyjne musi być takie samo dla wszystkich” - powiedział Bigot we Francuskiej telewizji.

Krytyczna wypowiedź eksperta była kierowana w szczególności do władz państwa. W apelu do rządzących mężczyzna otwarcie nazwał Ministra Spraw Wewnętrznych – Christophe Castanera - rasistą.

Opinia Bigota oparta była o osobiste doświadczenia i obserwacje. Mieszka on bowiem na jednym z osiedli gdzie imigranci nie kryją się z tym, że handlują narkotykami. Ich nielegalne interesy kwitną, zbierają się także oni w większych grupach, a funkcjonariusze służb porządkowych nie reagują na to. Według politologa zachowanie środków ostrożności nie leży tylko i wyłącznie w interesie rdzennych Francuzów. Statystyki pokazują, iż najbardziej śmiertelne żniwo COVID- 19 zbiera właśnie w imigranckich dzielnicach. Ich wyjątkowe traktowanie, pobłażliwość władz i brak solidarności uchodźców w kwestii dążeń do powstrzymania epidemii zagraża nie tylko społeczności imigrantów, ale uczciwie pracującym obywatelom Francji.

(źródło)

SKOMENTUJ

6×7 =
Scandal 10.04.2020 Czyli umierają głównie imigranci na swoje własne życzenie? Hmm, no i co w tym złego :)?