Islamscy radykałowie uczą dzieci w publicznych szkołach! Tysiące studentów pod wpływem islamistów?

Jean-Michel Blanquer, francuski Minister Edukacji Narodowej, podczas wywiadu z francuskim radiem Europa 1 poinformował o "niepokojącym zjawisku". W szkołach publicznych dzieci były uczone przez osoby popierające radykalny islam. 

Jeden z takich przypadków miał miejsce w podparyskiej miejscowości Torcy. Nauczyciel razem z imamem prowadzącym prywatny meczet, przedstawili uwagi "anty-republikańskie". W efekcie nauczyciel został zwolniony.

Podobnych przypadków zgłoszono aż kilkanaście. Jak zauważył Blanquer, "są to przypadki, które mogą mieć różną intensywność. Są to rzeczy, które wywołują z naszej strony wstępną czujność. [...] W szkole należy szanować wartości, a kiedy nie są one szanowane - gdy mamy anty-republikańskie przemówienia, nie ma miejsca dla dorosłych nadzorujących dzieci".

"Nauczyciele nie są odporni na radykalizację. Niektórzy odmawiają podania ręki kobietom" - podkreślił jeden z profesorów  pracujący w Seine-Saint-Denis.

Co ciekawe, bardziej rozpowszechniona jest radykalizacja studentów. Udokumentowano aż około tysiąc takich przypadków.

Władze Francji są również zaniepokojone przenikaniem radykalnego islamu do każdego publicznego sektora zatrudnienia.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu na paryskiej komendzie policji doszło do tragedii. Mężczyzna (z powiązaniami z radykalnymi islamskimi organizacjami terrorystycznymi), zadźgał swoich czterech kolegów. Problemem w sektorze policji jest niezgłaszanie przez funkcjonariuszy potencjalnie zradykalizowanych kolegów, ponieważ obawiają się oni oskarżenia o islamofobię. 

(źródło)

 

 

SKOMENTUJ

5-3 =
gość 07.11.2019 Jaki radykalny islam? Cały praktykujący islam i judizm jest radykalny, tylko w większości działają ukrycie ! Jeżeli ktoś nie wierzy co pisze to proszę przeczytać sobie koran i talmud !