Francja: strzelanina w Strasburgu, co najmniej jedna osoba nie żyje

W Strasburgu wieczorem 11 grudnia doszło do strzelaniny. Uzbrojony napastnik zaatakował w pobliżu Jarmarku Świątecznego, który co roku przyciąga miliony turystów. Jak podaje francuska policja, co najmniej jedna osoba nie żyje, a kilka zostało rannych.

Samotnemu napastnikowi, który otworzył ogień na ulicy, udało się uciec z miejsca zdarzenia. Wciąż trwa obława. Jednocześnie w Internecie pojawiają się informacje na temat kolejnych odgłosów wystrzałów. Jak podaje lokalna gazeta "Dernieres Nouvelles d'Alsace" - policja nie wyklucza, że doszło do zamachu. Centrum miasta zostało ewakuowane, a policja otoczyła kordonem okolicę. 

Jak poinformował europoseł Jacek Saryusz-Wolski, w związku ze strzelaniną budynek Parlamentu Europejskiego został zamknięty, a przebywające w środku osoby - ze względów bezpieczeństwa - nie mają możliwości wyjścia. 
 

Przypominamy, że po serii ataków terrorystycznych zorganizowanych przez bojowników Państwa Islamskiego w 2015 roku francuska policja utrzymuje wysoki alert zagrożenia atakami terrorystycznymi. Od tego czasu w zamachach we Francji zginęło około 240 osób.

 

*AKTUALIZACJA*

12.12, godz. 8:30
Szef francuskiego MSW podał, że podczas wieczornej strzelaniny zginęły trzy osoby, a 12 osób jest rannych - w tym 6 ciężko. Sprawca wciąż pozostaje na wolności.

11.12, godz. 22:20
Radio France podaje, że zginęły dwie osoby, a 11 zostało rannych.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9+9 =

Opinie użytkowników

ggg 11.12.2018 Dziwne rozmieszczenie tekstu,jakby brakowało części zdań