Fala zbrodni na niemieckich dworcach. Imigrant wepchnął pod pociąg matkę z dzieckiem

Wczoraj, 29 lipca, około godziny 10:00 ośmiolatek i jego mama zostali wepchnięci pod pociąg. Chłopiec zginął na miejscu. Do zdarzenia doszło na dworcu głównym we Frankfurcie. Napastnik to mężczyzna pochodzący z Erytrei. Imigrant został aresztowany niedługo po ataku na rodzinę.

Sytuacja miała miejsce we Frankfurcie nad Menem. 40-letni imigrant z Erytrei zaatakował matkę i jej 8-letniego syna, którzy oczekiwali na dworcu głównym. Mężczyzna wepchnął kobietę oraz dziecko wprost pod nadjeżdżający pociąg InterCity.

Matka wraz z chłopcem upadli na tory. W ostatniej sekundzie kobiecie udało się przetoczyć w lukę pomiędzy szynami kolejowymi, nie zdążyła jednak uratować swojego synka, który poniósł śmierć w tych dramatycznych okolicznościach. Świadkowie zdarzenia rzucili się w pogoń za zbrodniarzem, dzięki czemu niebezpieczny mężczyzna został zatrzymany jeszcze na terenie frankfurckiego dworca.

Rzecznik tamtejszej policji, Isabell Neumann, poinformowała, iż w toku śledztwa udało ustalić się, że napastnik nie znał swoich ofiar i nie miał z nimi żadnych związków. Do tej pory jednak nie znamy motywów, dla których Erytrejczyk pozbawił chłopczyka życia i usiłował zabić jego rodzicielkę.

Ustalono również, że ten sam 40-latek przed krwawym incydentem usiłował wrzucić na tory innego człowieka, który czekał na pociąg na tym samym dworcu. Jednak mężczyzna miał więcej szczęścia niż 8-latek oraz jego mama i zdołał się obronić.

To drugi przypadek, w którym doszło do podobnego przestępstwa na terenie Niemiec w tym miesiącu. 20 lipca na dworcu w miasteczku Voerde w Nadrenii 28-letni mężczyzna, z pochodzenia Rom, zabił w ten sam sposób 34-letnią Niemkę. Kobieta osierociła córkę, również nie znała swojego mordercy. Mężczyzna znany był już wymiarowi sprawiedliwości, ponieważ terroryzował swoich sąsiadów. Śledczy ustalili, iż w tym przypadku jedynym motywem była żądza krwi i mordu.

Niejednokrotnie w sieci ukazywały się nagrania, na których śniadzi młodzieńcy kopali lub spychali kobiety ze schodów. Niestety coraz częściej posuwają się do jeszcze niebezpieczniejszych i tragicznych w skutkach działań...

(źródło)

SKOMENTUJ

6×2 =