Eskalacja przemocy w Birmingham. Gwałciciel zaatakował trzy kobiety w ciągu godziny

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Birmingham. Pierwsza ofiara została zgwałcona, druga napadnięta i obrabowana, a trzeciej udało się w porę uciec. Do zdarzenia doszło 1 września. Policja liczy na pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy, którego opisano jako mężczyznę w typie wschodnioeuropejskim. Pomocne mają być zdjęcia i nagrania z miejskiego monitoringu oraz zeznania ofiar.

Ulica Soho Road zlokalizowana jest w jednej z dzielnic Birmingham - Handsworth. To właśnie na tej drodze ciemnowłosy mężczyzna z charakterystyczną kozią bródką oraz tatuażami dokonał napaści na trzy różne kobiety. Wszystkie ataki miały miejsce w ciągu jednej godziny.

Pierwszej, 35-letniej ofierze kryminalista najpierw skradł naszyjnik, a następnie uprowadził ją do pobliskiego parku, gdzie zgwałcił ją i pozostawił na miejscu zbrodni. Ofiara próbowała się bronić, w efekcie czego agresywny mężczyzna złamał jej rękę w kilku miejscach. Rozpoczynająca całą sekwencję ataków napaść miała miejsce ok. godziny 22.15.

Następnie, jak gdyby nigdy nic, ten niebezpieczny człowiek ruszył dalej ulicą po to, by dokonać napaści i próby rabunku na 46-letniej obywatelce UK. Kiedy próbował wyrwać jej torebkę, zareagowali przypadkowi przechodnie, którzy pomogli kobiecie odzyskać bagaż i prawdopodobnie uniemożliwili mężczyźnie dokonania kolejnego gwałtu.

Trzecią ofiarą napastnika była kobieta napotkana przez gwałciciela nieopodal ulicy Rookery Road. Brytyjce na szczęście udało się uciec i nie odniosła poważnych obrażeń.

Wizerunek mężczyzny został uwieczniony przez miejski monitoring, a następnie upubliczniony w celu uzyskania pomocy w identyfikacji groźnego i skutecznego przestępcy seksualnego. Media i funkcjonariusze opisują go jako mieszkańca wschodniej Europy, jednak pojawiają się głosy, że śniada karnacja, ciemne włosy oraz broda sugerują co innego. Poszukiwany miał od 20 do 30 lat i ubrany był w jasny T-shirt, niebieskie jeansy oraz skórzaną kurtkę.

Policja liczy na szybkie ujęcie sprawcy, napaści i gwałtu, podobnie z resztą jak społeczność Birmingham, która stale narażana jest na podobne incydenty ze strony muzułmańskich imigrantów, którzy powoli przejmują tę część Anglii.

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

6-4 =