Kontrowersyjna akcja w polskiej szkole - "Dzień spódniczki" także dla chłopców! Mamy oświadczenie szkoły

Jak donosi portal "Polskie Forum Rodziców", poznańska szkoła Szkoła Podstawowa nr 7 poinformowała rodziców uczniów przez e-dziennik o "Dniu spódniczki", który miał się odbyć 24 października.

Komunikat brzmiał następująco: "24 października będzie w naszej szkole Dzień spódniczki. W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ) góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek".

Inicjatywa nie wszystkim się jednak spodobała. W sieci pojawiły się liczne komentarze zaniepokojonych rodziców, którzy pytali m.in. o cel takiego wydarzenia. 

Nauczycielka szkoły, a jednocześnie opiekunka samorządu, Monika Kasprowicz wyjaśniła, że pomysł wyszedł od uczniów:

"Samorząd Uczniowski właśnie się zawiązał i chciał w sposób niestandardowy zaznaczyć swoją obecność w szkole. Akcja ze spódniczkami ma wnieść kolor, luz i zabawę do szkoły na jeden dzień. Uczniowie normalnie chodzą u nas w mundurkach, więc jest to okazja, by pokazać się z innej strony".

Nauczycielka dodała również, że "jeśli uczniowie przychodzą [do nauczycieli] z propozycją, która nikogo nie obraża, nie widzimy powodu, by się na nią nie godzić. Dzień spódniczki nie ma w sobie nic kontrowersyjnego. Uczniowie organizowali w naszej szkole wiele "dni" i żaden nie wzbudził aż takiego zainteresowania".

W związku z kontrowersjami i przypisywaniu treści ideologicznych, szkoła zrezygnowała z organizacji "Dnia spódniczki". "Nie chcąc, aby insynuacje dorosłych negatywnie wpłynęły na dzieci i młodzież, którym najprawdopodobniej trudno będzie zrozumieć powody zamieszania wywołane wokół zaproponowanej akcji, wspólnie z radą rodziców podejmujemy decyzję o rezygnacji z pomysłu zorganizowania "Dnia spódniczki" - poinformowano. 

(źródło)

SKOMENTUJ

6-4 =
Alicja 22.10.2019 Pani Monika Kasprowicz wygaduje bzdury i zmysla juz to widze jak chlopaki w szkole prosza o zorganizowanie dnia by latac po miescie w spódnicy no a pozniej sie wycofują i wspolnie z radą rodzicow sie wycofaja
Weryukl 18.10.2019 Myślę że nauczyciel który był za tym pomysłem powinien pójść po rozum do głowy i swoje chore ideologie zachował dla siebie, albo lepiej nie był nauczycielem. LBGT STANOWCZO NIE!!!