Dramatyczny apel kilkuletniej Kurdyjki [VIDEO] Dziewczynka błaga o zakończenie wojny

"Please, please stop this war!" - zaapelowała kilkuletnia Kurdyjka z miejscowości Manbidż. Jej emocjonalne przemówienie skierowane głównie do prezydenta USA wzbudziło falę komentarzy.

"Do UNICEF, do Organizacji Narodów Zjednoczonych, do Trumpa… Jestem zapomnianym dzieckiem. Nie trzymałam broni, czy mógłbyś oddać mi moje dzieciństwo? To moja wiadomość. Proszę, proszę zakończ tę wojnę" - zaapelowała. 

Wielu internautów porównało ten apel do kontrowersyjnej wypowiedzi 15-letniej aktywistki, Grety Thunberg, która na Szczycie Klimatycznym ONZ oskarżyła przywódców państw o zaniedbywanie kwestii ochrony środowiska. "Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo swoim pustosłowiem. Jak śmieliście! Młodzi ludzie zaczynają rozumieć waszą zdradę i nie pozwolimy wam od tego uciec" - grzmiała. 

W komentarzach pojawiły się liczne głosy, iż to właśnie Kurdyjka ma prawo mówić o "ukradzionym dzieciństwie", gdyż dorasta w kraju dotkniętym wojną i cierpieniem. Patrząc na aktualną sytuację w Syrii, istnieje duże ryzyko, że w każdej chwili może stać się ofiarą konfliktu... 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1+3 =