Dość nielegalnych imigrantów Stambule! Turcy walczą z kryzysem imigracyjnym i wyrzucają Syryjczyków ze swojego kraju

Władze Stambułu postanowiły rozwiązać problem zalewających metropolię imigrantów z Syrii. Do 20 sierpnia uchodźcyktórzy nielegalnie znajdują się na terenie miasta, mają zostać deportowani do ojczystego kraju. W mieście zostać mają tylko ci, którzy mają oficjalne pozwolenie na przebywanie w kraju oraz na terenie tego konkretnego miasta. 

Stambuł to największe i najbardziej zaludnione miasto w Turcji - kraju, w którym przewodnią religią jest islam. Mimo że obywatele tego państwa są znacznie bliżej kulturowo oraz terytorialnie z Syryjczykami, władze Turcji postanowiły postawić uchodźcom ultimatum dotyczące opuszczenia terytorium byłego Konstantynopola. Władze, pod których jurysdykcją znajduje się Stambuł, ogłosiły oficjalnie, iż znajdujący się na terenie miasta nielegalni imigranci pochodzący z Syrii mają obowiązek dobrowolnego i samodzielnego opuszczenia granic miasta. Jeśli nie zastosują się do zaleceń, grozi im deportacja. Kampania mająca na celu pozbycie się Syryjczyków, przebywających na terenie tureckiej metropolii, rozpoczęła się już kilka dni temu.

Według szacunków stambulskich urzędów, w mieście od momentu wybuchu konfliktu w Syrii schronienie znalazło ok. 547 tys. nielegalnych imigrantów. Łącznie Turcja zapewniła schronienie aż 3,5 milionom migrujących w poszukiwaniu spokoju ludzi z Syrii.

Celem nowego prawa jest równomierne rozlokowanie uchodźców, którym udało się zalegalizować swój pobyt w tym kraju. Chodzi o to, aby migranci zarejestrowani w tamtejszych systemach ochrony tymczasowej lub posiadający pozwolenie na pobyt na terenie konkretnych prowincji Turcji, nie migrowali po całym kraju. Mają przebywać tam, gdzie pozwalają im na to prawo oraz dokumenty. Wszyscy, których pobyt w Turcji z jakiegoś powodu jest nielegalny, mają zostać deportowani z powrotem na teren Syrii.

Dla tych migrantów, którzy dopiero mieli zamiar przenieść się do Stambułu, jest już za późno. Władze wraz ze wprowadzeniem obowiązku powrotu Syryjczyków do ojczyzny, równocześnie zakończyły proces rejestracji w systemie ochrony tymczasowej, przypisanej do konkretnie tego miasta.

W związku z komunikatem na terenie całej miejscowości wprowadzono zaostrzone kontrole tożsamości. Policja przeprowadza akcje w stacjach metra, na dworcach autobusowych i na obszarach, gdzie występuje najgęstsze zaludnienie.

Niektórzy oceniają decyzję władz Stambułu jako podyktowaną narastającą niechęcią obywateli Turcji do uchodźców. Obywatele tego państwa coraz częściej wyrażają niechęć do syryjskich imigrantów w mediach społecznościowych.

Istnieje obawa, że jeżeli negatywny stosunek mieszkańców Turcji do uchodźców będzie się nasilał, to zwierzchnik tego wschodniego państwa będzie próbował przekierować imigrantów do państw zachodnich, tak jak miało to miejsce w 2015 roku. Turcy winią uchodźców za pogłębiający się w ich kraju kryzys związany ze wzrostem bezrobocia i inflacji.

(źródło)

SKOMENTUJ

5-1 =
Ula 25.07.2019 Brawo Turcja ♥️♥️♥️♥️♥️♥️
Zet 23.07.2019 Przynajmniej bedzie mial kto odbudowac zniszczony kraj...