Czarnoskóry ochroniarz dokonał rasistowskiego ataku na klientów słynnej sieciówki. Ich reakcja pozostawia wiele do życzenia...

Ciemnoskóry pracownik ochrony restauracji McDonalds w Yorkshire w Anglii bardzo źle potraktował klientów mających zamiar skorzystać z usług lokalu. Do incydentu doszło w nocy z soboty na niedzielę. Zatrudniony w charakterze służby porządkowej mężczyzna nie tylko był niemiły dla klientów, ale również nie szczędził im rasistowskich wyzwisk, następnie wypraszając gości z lokalu. W związku ze swoją niesubordynacją człowiek ten prawdopodobnie straci pracę.

23-letni Cameron Sandé chciał zakończyć sobotni wieczór pełen wrażeń w jednej z filii McDonalds, zlokalizowanej na Boothferry Road w Yorkshire. Kiedy wraz ze znajomymi usadowił się przy stoliku, jeszcze zanim zdążył uruchomić aplikację umożliwiającą zamówienie posiłku, do akcji wkroczył ciemnoskóry ochroniarz pilnujący porządku w lokalu.

Pracownik ochrony obecny w obiekcie podszedł do stolika, aby wyprosić młodych ludzi z restauracji. Oficjalny powód? W jego mniemaniu nie mieli zamiaru złożyć zamówienia. Tłumaczenia nic nie dały, a młody niedoszły klient restauracji stwierdził, że pracownik nazwał go „muppetem” i „głupim białym chłopcem”, a następnie uderzył ręką w stół, zastraszał młodzież i wskazał im drzwi wyjściowe.

Cameron Sandé, w związku z zachowaniem mężczyzny, chciał porozmawiać o sprawie z kierownikiem tej konkretnej restauracji. Ciemnoskóry ochroniarz chciał temu zapobiec - kazał „zamknąć się” młodzieńcowi. Kiedy przełożony usłyszał, że ochroniarz wykazał się w stosunku do gości rasizmem i obelżywością, kazał uspokoić się agresywnemu pracownikowi. Wtedy mężczyzna zaczął się unosić i naśmiewać z 23-latka i jego znajomych.

Zaskoczony sytuacją kierownik restauracji zaproponował Panu Sade’owi i jego znajomym darmowe McFlurry w ramach rekompensaty. Ruch ten nie okazał się trafionym, ponieważ zbluzgani klienci poczuli się urażeni tak błahym rozwiązaniem sprawy.

Młodzieniec podzielił się swoimi przeżyciami w mediach społecznościowych, podkreślając, że w odwrotnej sytuacji, tzn. kiedy to czarnoskóry klient zostałby zwyzywany przez białego pracownika sieciówki, to zapewne skończyłoby się to manifestacjami i bojkotem McDonalds, a nie darmowymi deserami.

(źródło)

SKOMENTUJ

2×3 =
123 24.10.2019 Nie od dzis wiadomo ze koloredzi sa gorszymi rasistami niz biali. Biali ktorym powinni byc wdzieczni. To bialy pan dal im mozliwosc nauki i pracy. Dal im mozliwosc mieszkania w domu beak strachu przed dzikimi zwierzetami w byszu. Gdyby nie biali to kafrzy nadal biegaliby po sawannie z golym tylkiem i koscia wetknieta w nos.