Cyberpunk 2077 oskarżony o rasizm i transfobię! Błyskawiczna reakcja Polaków i mocne słowa twórcy Cyberpunka 2020

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Na twórców wylała się jednak fala krytyki. Część dziennikarzy uznała grę za rasistowską, jako że w prezentowanej misji grało się przeciwko czarnoskórym postaciom określanym jako „Zwierzęta”.

Niektórzy dziennikarze, którzy mieli okazję zobaczyć grę podczas targów E3 2019, uznali ją za rasistowską. Powód? Jedna z misji dotyczy walki z klanem, który nazywa się "Zwierzęta". Komentatorom nie spodobało się, że większość członków wspomnianego klanu to osoby czarnoskóre. 

Mike Pondsmith, twórca Cyberpunka 2020 błyskawicznie zareagował na oskarżenia i stanął w obronie CD Project RED. "Jeśli chodzi o zwierzęta - chodzi o to, że oni uważają siebie za MOCNE, NIEBEZPIECZNE, DZIKIE ZWIERZĘTA. [...] Kim ku*wa jesteście, żeby mówić MI czy MOJE dzieło jest adaptowane poprawnie lub nie?!" - grzmiał. 

To nie koniec oskarżeń. Pojawiły się także głosy krytyki dotyczące tego, jak w grze zostaną przedstawione mniejszości seksualne. W odpowiedzi twórcy podali, że pracują nad tym, by w grze pojawiła się dowolność w wyborze płci. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7×5 =

Opinie użytkowników

Nomad Dodger 27.06.2019 Mike Pondsmith jest tworca oryginalnego CP 2020 wydanego u nas Rpga w formie papierowej. Jedna z najabardziej grywalnych klasycznych gier RP. Nowy CP ma juz date 2077. Wsyzstko jest ok. Trzeba siedziec w zrodlach. I tak , dokladnie. To naslani przez konkurencje szczekacze pismaki. Zawsze bedzie jakis syf ! Ale REDzi dadza sobie rade. Fani ich kochaja ! Pozdro
Mmmm 24.06.2019 Bzdury. Ci dziennikarze pracują w firmach które należą do właścicieli największego dystrybutora i platformy w Chinach. Zbiegiem okoliczności CD Red właśnie otwiera swoją platformę w Chinach a ta gra ma być jedną z większych lokomotyw tej platformy. Teraz jasne?
Szymon 24.06.2019 Cyberpunka 2020?