Coca-cola została ukarana za wspieranie LGBT!

Węgierscy urzędnicy nałożyli na koncern Coca-Cola grzywnę w wysokości 500 tys. forintów, czyli około 6,5 tys. zł za wspieranie ruchu LGBT. Chodzi o kampanię reklamową, przedstawiającą homoseksualne oraz heteroseksualne pary. 

Zdaniem urzędu komitetu peszteńskiego, kampania #loveislove złamała ustawę zakazującą emitowania reklam mogących szkodzić fizycznemu, duchowemu, emocjonalnemu lub moralnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Organizacja zajęła się sprawą w odpowiedzi na obywatelską skargę. 

Plakaty oraz banery ukazały się w latem bieżącego roku. Zdjęcia homoseksualnych par z podpisem "Miłość to miłość. Zero cukru, zero uprzedzeń" od początku budziły mieszanie uczucia. Jedni chwalili koncern za wspieranie ruchu LGBT, a drudzy głośno wyrażali swój sprzeciw przeciwko takim praktykom. Jeden z polityków, Istvan Boldog, nawoływał do bojkotu marki, a samą kreację reklamową określił mianem "prowokacyjnej". 

W Internecie błyskawicznie pojawiła się petycja w sprawie usunięcia kontrowersyjnych reklam, którą podpisało 26 tys. osób. "Reklamowana na plakatach homoseksualna treść zagraża moralności publicznej - stosunki homoseksualne są bowiem sprzeczne z naturalnym prawem moralnym - a także rodzinie jako fundamentowi przetrwania narodu" - tłumaczono. 

Urzędnicy nie tylko nałożyli grzywnę na Coca-Colę, ale także zobowiązali koncern do tego, aby w przyszłości nie zamieszczał reklam szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży.

Amerykańskie przedsiębiorstwo nie zgadza się z tą decyzją. Jak przekonują, "zarówno hetero, jak i homoseksualiści mają prawo kochać osobę, którą chcą, w taki sposób, w jaki chcą". 

(źródło)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Love is love❤️

Post udostępniony przez Coca-Cola Magyarország (@cocacolamagyarorszag)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-1 =