Chiny podejmują walkę z muzułmańskimi symbolami! Mają dość obcej kultury w swoim kraju

Niemieckie media atakują chińskie władze, które wymuszają na właścicielach restauracji „hallal” usuwanie arabskich oznaczeń z szyldów lokali. Władze Pekinu oraz innych chińskich metropolii przeciwne są rozprzestrzenianiu się „obcej kultury” w ich własnym kraju.

Chiny, pomimo sporej liczby mieszkańców, są krajem z bardzo starą oraz głęboko zakorzenioną kulturą, tradycjami i zwyczajami. Nic więc dziwnego, że przeciwstawiają się szerzeniu obcych wpływów na własnym terenie.

W samym Pekinie znajduje się blisko 1000 punktów usługowych, które proponują produkty zgodne z zasadami wiary w Allaha, mimo że muzułmanie to grupa stanowiąca ledwo 1,8% społeczeństwa w Chinach.

Dlatego władze jednego z najstarszych narodów świata podjęły walkę z przedsiębiorcami oferującymi usługi oraz produkty „hallal”, czyli kierowane do wyznawców islamu. Właściciele takowych restauracji oraz sklepów musieli pozbyć się arabskich oznaczeń oraz symbolu półksiężyca z szyldów reklamujących lokale.

Urzędnicy odpowiedzialni za zaostrzenie prawa uważają, iż islam jest kulturą obcą, a Chiny powinny korzystać i promować swoją narodową tradycję i zwyczaje. Diel Spiegel powołując się na Agencję Reutera twierdzi, że Rząd Pekinu odmówił komentarza w tej sprawie, twierdząc, że jest to dyrektywa o charakterze krajowym i mimo panującej w Chinach wolności religijnej, mają prawo do ochrony kultury własnego narodu, m.in. przed wpływami muzułmanów.

Niemieckie media uważają działania chińskiego rządu za ugodzenie w wolność człowieka, a także chęć usunięcia muzułmanów z terenów tego kraju.

(źródło)

SKOMENTUJ

1×5 =
Krzysztof 08.08.2019 Brawo
Luki 06.08.2019 Brawo Chiny. Islam to nie religia a sekta przekleta ktora niesie ze soba tylko bandyctwo i smierc.
Luki 06.08.2019 Islam to nie religia a sekta niesiaca smierc. Brawo Chiny !!!
Hjj 04.08.2019 Ich kraj ich zasady. Niech wracają do siebie jak się nie podoba.
Lolek 04.08.2019 Islam to religia smierci czas zakonczyc z nimi tez w europie brawo chiny i angola!
Maciek 04.08.2019 I tak powinni zrobić wszyscy , brawo Chiny ..... gonić islam !
Teofil 03.08.2019 No i gitara przynajmniej pod tym względem jest to normalny kraj. Islam w Chinach nie jest religią dominującą jednak polityką małych kroczków do tego zmierza w Chinach najwyraźniej ktoś się wcześniej obudził