Absurdy XXI wieku. Jak zarabiać na poprawności politycznej, czyli nigdy nie pytaj o wiek i płeć niani

Dziennikarze Fox News dotarli do sprawy z udziałem mieszkającego w Kanadzie samotnego ojca 2 dzieci. Mężczyzna został oskarżony o nierówne traktowanie, ponieważ w trakcie wyboru opiekunki dla swoich synów śmiał spytać o wiek oraz płeć kandydata. Teraz grozi mu proces, a także straty finansowe w związku z zasądzonym odszkodowaniem.

Ojciec chłopców w wieku 5 i 8 lat, dwa lata temu zamieścił ogłoszenie na sławnym w Kanadzie portalu Kijiji, w celu znalezienia odpowiedniej opieki dla swoich pociech na czas, kiedy on sam wyruszy na wieczorny wypad z kolegą. Na jego anons odpowiedziało kilka osób, w tym niejaki James Crynowski. Na pytanie zatroskanego ojca o wiek oraz płeć, kandydat odpowiedział jasno, że ma 28 lat i jest mężczyzną. Potem jednak ich kontakt się urwał, ponieważ wieczorowe plany Todda spaliły na panewce, i samotnie wychowujący dzieci obywatel Kanady nie potrzebował po prostu zmiennika w opiece nad chłopcami. Crynowski, zamiast przełknąć brak zlecenia, postanowił donieść na Tedda do Komisji Praw Człowieka, twierdząc, że został zdyskryminowany ze względu na płeć i wiek.

Kanadyjski ojciec zwrócił się w związku z oskarżeniem i wiszącym nad nim procesem do Centrum Sprawiedliwości i Wolności Konstytucyjnych. Pracownicy tej organizacji wystosowali list, w którym wnoszą o oddalenie zarzutów skierowanych przeciwko ojcu, argumentując to następującymi słowami:

„Przeszkadzanie rodzicom nawet w pytaniu o płeć lub wiek opiekunki jest niezgodne z szacunkiem do preferencji rodziców dotyczących opiekunki nad ich dziećmi”. 

Prawnicy uznali, że "jest to również niezgodne z faktem, że zarówno płeć, jak i wiek mogą być w tym kontekście pewnego rodzaju wymogami zawodowymi".

Pomimo starań adwokatów reprezentujących Todda, sąd nie odrzucił sprawy. Za niesłusznością procesu nie przemówił nawet fakt, iż Crynowski w ten sam sposób chciał wyłudzić odszkodowanie na matce pięciolatka, która w swoim ogłoszeniu od razu podała wymogi co do wieku i płci przyszłej niani. Wtedy opiekun domagał się 1000 $ odszkodowania, na szczęście urzędnik obecny na rozprawie uniewinnił kobietę, a naciągacz przegrał z kretesem.

Trzymamy kciuki, aby w sprawie Todda był tak samo.

(źródło)

SKOMENTUJ

9-4 =