Tak się wpływa na wybory?! Były prawnik Trumpa przyznaje, że zapłacił za zmanipulowanie sondaży...

Michael Cohen, który był osobistym prawnikiem Donalda Trumpa, niedawno oświadczył, że w 2014 i 2015 roku przyczynił się do zmanipulowania dwóch sondaży.


Prawnik miał zapłacić firmie informatycznej RedFinch Solutions, aby ta zmanipulowała sondaże na korzyść prezydenta, jeszcze przed rozpoczęciem wyborów w USA.

Prawnik dodał post na Twittera, gdzie przyznał: "Jeśli chodzi o artykuł @WSJ o manipulacjach wyborczych, to, co zrobiłem, było na polecenie i na wyłączną korzyść @realDonaldTrump @POTUS. Naprawdę żałuję mojej ślepej lojalności wobec człowieka, który na to nie zasługuje".Firma RedFinch Solutions miała napisać skrypt komputerowy, który stale głosowałby na Trumpa w sondażu przeprowadzonym w lutym 2015 roku przez Drudge Report.

Sondaż dotyczył potencjalnych kandydatów Partii Republikańskiej, a obecny prezydent USA zajął w nim piąte miejsce z około 24 tysiącami głosów.

Podobnie miał być zmanipulowany drugi sondaż prowadzony w 2014 roku przez stację CNBC, a temat dotyczył czołowych biznesmenów USA, ale Trump nie znalazł się w nim nawet wśród pierwszej setki.

Za to obecny prawnik Trumpa oświadczył, że "Prezydent nie ma żadnej wiedzy o tym, by sondaże miały być zmanipulowane". 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7×7 =