Brytyjski dziennik ujawnił rządowe dane. Poznaliśmy prawdziwą skalę problemu nielegalnych imigrantów!

Brytyjski "The Times" postanowił zająć się tematem nielegalnych imigrantów w Wielkiej Brytanii. We wtorkowym wydaniu dziennik, powołując się na rządowe dane, podał informację, że "około 40 tysięcy osób, które dostały odmowne decyzje w sprawie swoich wniosków o udzielenie azylu, wciąż pozostaje na terenie Wielkiej Brytanii".

Według ekspertów ds. imigracji, większość tych osób nigdy nie opuści terenu UK. Co więcej - ich przyszła deportacja, zgodna z prawem migracyjnym, może okazać się utrudniona, a nawet niemożliwa. W ciągu roku liczba osób, które zostają pomimo odmowy azylu wzrosła o 15%.

Postępowanie deportacyjne wcale nie jest łatwe - trwa bardzo długo, bądź jest nieskuteczne.

Philip Hollobone, poseł Partii Konserwatywnej, w rozmowie z dziennikiem ocenił, że te dane są "powodem do narodowego wstydu" oraz, że "im dłużej ci ludzie są tutaj nielegalnie, tym większe są szanse, że nigdy stąd nie wyjadą".

To nie koniec, kolejnym problemem Wielkiej Brytanii jest nielegalne przekraczanie granicy. W związku z tym, Priti Patel, minister spraw wewnętrznych poprosiła swoich współpracowników o przygotowanie pilnych planów, które mają pomóc w razie szerszego kryzysu migracyjnego oraz rosnącej liczby prób przekraczania granic.

Szacuje się, że tylko w tym roku nielegalnie granicę przekroczyło około 850 osób, z czego prawdopodobnie tylko część złożyła wnioski o azyl.

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

8-2 =
123 02.09.2019 A od czego straz graniczna ma bron?