Znamy plany Państwa Islamskiego! Brytyjczycy odtajnili ważne dokumenty terrorystów, to nie koniec walki

Brytyjski dziennik "Sunday Times” ujawnił ostatnio treść zapisków autorstwa sześciu osób powiązanych z Państwem Islamskim. List skierowany miał być do przywódcy tej organizacji terrorystycznej.


Ludzie, o których mowa przebywają w Niemczech oraz Rosji. Z treści przechwyconej korespondencji wynika, że wiadomości skierowane były do Abu Bakr al. – Bagdadiego, czyli przywódcy ISIS. Mężczyźni w liście opisują źródła finansowania planowanych ataków terrorystycznych. Pieniądze miały pochodzić z hakowanych kont bankowych, napadów na placówki bankowe oraz napadów rabunkowych. Część ze zdobytych w ten sposób dóbr materialnych miała powędrować wprost do dowództwa dżihadystów w Syrii.


Z listu dowiadujemy się, iż ta konkretna komórka terrorystyczna miała przeprowadzić zamachy na terenie całej Europy. Celami ataków miały być m.in. pociągi pasażerskie w Niemczech oraz rafinerie i ropociągi w Szwajcarii. Dowodzący grupą – Abu Khabab al.- Muhajir planował zamachy tak, aby maksymalnie zwiększyć liczbę ofiar, a także skutecznie zdestabilizować sytuację gospodarczą w Szwajcarii, Francji oraz Niemczech.

Żądni krwi mężczyźni przyznali, że mają zamiar "zniszczyć ekonomicznie Europę i zasiać strach w sercach wrogów Allaha".

"Jesteśmy waszymi żołnierzami w Europie, widzimy, co wrogowie Allaha robią naszym muzułmańskim braciom w domu islamu, zabijając i bombardując domy" - czytamy w jednym z dokumentów. 

Z treści przechwyconych przez dziennikarzy materiałów wynika również, że terroryści mieli zamiar przemycać wojowników Państwa Islamskiego z Kaukazu oraz centralnej Azji. Mieli także przekraczać europejskie granice jako zwykli imigranci.

Dokumenty odtajnione przez dziennikarzy pochodzić mają z jednego z dysków twardych ISIS, który ocalał w trakcie walk w Syrii.

(źródło)

SKOMENTUJ

1×6 =