19-latka oskarżyła 12 Izraelczyków o gwałt na wakacjach. Wymuszono na niej zmianę zeznań?!

W lipcu 2019 roku 19-letnia Brytyjka została aresztowana za krzywoprzysięstwo w sprawie domniemanego gwałtu, jakiego miało dokonać kilkunastu mężczyzn w trakcie jej wakacyjnego pobytu w Ayia Napa na Cyprze. Izraelczycy zostali wtedy oczyszczeni z zarzutów, jednak teraz pojawiły się nowe dowody w sprawie, które rzucają nieco inne światło na proces. Kobieta stwierdziła, iż posiada dowody na to, że Izraelczycy zaplanowali napaść na nią.

Adwokaci mężczyzn obalili zarzuty odnośnie do gwałtu, jakie wystosowała 19-latka. Powodem uniewinnienia agresywnych mężczyzn miało być selfie zrobione przez jednego z nich w trakcie feralnego wieczoru. Zdjęcie miało być dowodem, jakoby oskarżeni znajdowali się w tym czasie w zupełnie innym miejscu, niż nastoletnia Brytyjka. Kobieta miała także przyznać się cypryjskim śledczym, że wymyśliła gwałt, ponieważ mężczyźni nagrywali telefonami jej stosunek z wieloma mężczyznami, a ona bała się udostępnienia tych treści.

Kiedy składała doniesienie o gwałcie, twierdziła, że została zaatakowana w pokoju hotelowym w trakcie wakacji w wyżej wspomnianym kurorcie. Według jej pierwszych zeznań, zgodziła się na dobrowolny stosunek płciowy z jednym z podejrzanych, a po wszystkim była przetrzymywana i gwałcona przez jego 11 kolegów. Badanie lekarskie jasno wskazywało na użycie siły wobec dziewczyny, ponieważ posiadała liczne zadrapania i siniaki.

W trakcie przesłuchań trzech z kilkunastu aresztowanych w sprawie mężczyzna przyznało się do seksu z nastolatką, jednak twierdzili oni, że odbywał się on za zgodą kobiety. W związku z podejrzeniem krzywoprzysięstwa kobieta spędziła ponad miesiąc w więzieniu generalnym w Nikozji, zanim została zwolniona za kaucją. Taki był werdykt sądu w lipcu.

Na ostatniej rozprawie Brytyjka stwierdziła, że policjanci wymusili na niej zmianę zeznań. W tym tygodniu pojawiła się na sali z rodzicami oraz adwokatem. Obrona Brytyjki wniosła, że dziewczyna była przesłuchiwana w nieprawidłowy i niezgodny z prawem sposób. Przez 8 godzin funkcjonariusze cypryjskiej policji zbierali jej zeznania bez obecności adwokata kobiety.

Rozmowy studentki z funkcjonariuszami nie zarejestrowano na video, dlatego brytyjscy prawnicy chcieli podważyć dowody w sprawie o krzywoprzysięstwo. Nastolatka oraz jej rodzina utrzymywali w trakcie tego posiedzenia, że dziewczyna została zmuszona do zmiany zeznań na korzyść agresorów. Policjanci mieli jej grozić. Funkcjonariusze mieli potraktować dziewczynę oraz jej towarzyszy podróży w bardzo zły i pogardliwy sposób. Prawnicy twierdzą, że w nieodpowiedni sposób zajęli się sprawą gwałtu, traktując jego ofiarę jak przestępcę. Kobieta w związku ze śledztwem oraz procesem nie miała prawa powrócić do domu, by zobaczyć rodzinę i kontynuować studia. W związku z wymuszonym zeznaniem nie uzyskała także odpowiedniej pomocy niezbędnej ofiarom napaści seksualnej do powrotu do normalności.

Brytyjka, która twierdzi, że został zgwałcona, tym razem z zapleczem prawnym chciałaby, aby napastnicy odpowiedzieli również za bezprawne udostępnienie video, na którym widać jak uprawia seks z Izraelczykami. 34-sekundowy filmik ujrzał światło dzienne za sprawą wycieku na Pornhub oraz do izraelskich mediów, co reprezentujący angielkę urzędnicy uznali za „akt pornograficznej zemsty” dokonanej na dziewczynie, która chciała domagać się sprawiedliwości i ukarania gwałcicieli.

Obecni wraz z dziewczyną na Cyprze inni brytyjscy towarzysze podróży twierdzą, iż Izraelczycy zaczepiali dziewczynę. Obrona młodej kobiety podobno posiada dowody na to, że mężczyźni byli agresywni i w SMS-ach pisanych miedzy sobą planowali orgię z udziałem nieświadomej niebezpieczeństwa nastolatki.

W związku z niejasnymi okolicznościami sprawa młodej Brytyjki została ponownie odroczona, aby jej obrońcy mogli skompletować pełny materiał dowodowy świadczący o winie 12 gwałcicieli. Jeśli nie uda się udowodnić im przestępstwa, 19-latka może zostać skazana na roczną karę pozbawienia wolności, którą spędzi w Cypryjskim więzieniu.

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

5+9 =