Brutalny atak nożownika. Czy miał podłoże terrorystyczne? Nowe fakty w sprawie

Atak w Norwegii: muzułmanin ugodził nożem kobietę. Ofiara znajduje się w stanie krytycznym.

Norweska policja ogłosiła, że prowadzi śledztwo w sprawie ataku nożownika, do którego doszło w Oslo. Istnieje podejrzenie, że był to "akt terrorystyczny".

W sklepie w centrum stolicy Norwegii, w czwartek w środku dnia, mężczyzna dźgnął nożem kobietę, która w tej chwili jest  hospitalizowana, jej stan jest krytyczny. Norweżka została zaatakowana, kiedy płaciła za zakupy. Podejrzany został natychmiast aresztowany.

Istnieją powody, by uznać napaść za atak terrorystyczny. Podczas przesłuchania podejrzany muzułmanin twierdził, że "chciał zabijać ludzi" i że był to "akt terroru" - oświadczyła szefowa norweskiego wywiadu (PST) Benedicte Bjoernland, dodając, że napastnik jest muzułmaninem. 

Norweska policja podała, że na tym etapie wykluczono, że zaangażowanych w ten atak było więcej osób lub że zaplanowano inne ataki. Jednak został on uznany za "możliwą" próbę ataku, inspirowaną radykalną islamistyczną ideologią.

Napastnik to 20-letni obywatel Rosji pochodzący z Baszkirii - autonomicznej republiki, zamieszkiwanej przez wielu wyznawców islamu. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-1 =

Opinie użytkowników

Piotr 24.01.2019 No i wreszcie wyszlo szydlo z wora ze nie Rosjanin tylko Baszkir z ruskim paszportem. Ciekawe kiedy w USA napisza ze w latach trzydziestych Stany byly terroryzowane przez zydowskie gangi zlozone z polskich zydow? Bo jak dotad twierdza ze to byly "polskie gangi" i "polscy gangsterzy"... jednak imiona takie jak Chaim Efraim czy Berek jakos mi do Polakow nie pasuja...