Brutalna napaść na Polaków w Rimini. Zapadł wyrok Sądu Najwyższego!

Włoski Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok skazujący Kongijczyka Guerlina Butungu na 16 lat więzienia.

Przypomnijmy, że mężczyzna dwa lata temu brał czynny udział w brutalnej napaści na parę polskich turystów. W sierpniu 2017 roku na plaży w Rimini wielokrotnie zgwałcono młodą Polkę, a jej męża dotkliwie pobito.

Pierwszy wyrok 16 lat więzienia wobec Butungu zapadł już w listopadzie 2017 roku. Rok później został on utrzymany przez sąd apelacyjny w Bolonii. Obrona Kongijczyka nie dała jednak za wygraną i wniosła o uniewinnienie. Prawnicy twierdzili bowiem, że nie ma dowodów na to, iż ich klient brał udział w napaściach, w tym w zbiorowym gwałcie na polskiej turystce. Dodatkowo, jako okoliczności łagodzące podali, iż Butungu nie był wcześniej karany i ma za sobą "trudną przeszłość" w Kongo. 

Sąd Najwyższy pozostał niewzruszony na apele prawników i w czwartek utrzymał wyrok. Prokurator w czasie rozprawy podkreślił, iż "odwołanie jest nie do przyjęcia".

Pozostali agresorzy zostali skazani przez sąd dla nieletnich na karę pozbawienia wolności w wymiarze 9 lat i 8 miesięcy. Trzej sprawcy to nieletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii - w chwili napaści mieli od 15-17 lat.

(źródło)

 

 

SKOMENTUJ

1×3 =