Kilkunastu uzbrojonych imigrantów napadło na ciężarówkę, na pomoc przybył tylko jeden patrol policji!

Imigranci po raz kolejny zaatakowali ciężarówkę w Belgii. Do zdarzenia doszło na początku tygodnia na autostradzie E40.

Kierowca został zaatakowany przez uchodźców włóczniami, prętami i maczetami. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia po przybyciu na miejsce policji. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało.

Rumuński kierowca ciężarówki spał w trakcie postoju nieopodal belgijskiego Walshoutem, kiedy ze snu wyrwały go dziwne szmery i odgłosy dobiegające z naczepy pojazdu. Nieświadomy niebezpieczeństwa wysiadł z kokpitu, aby sprawdzić co się dzieje. Wtedy kilkunastu imigrantów rzuciło się w stronę mężczyzny, zmuszając go za pomocą ostrych narzędzi do powrotu do wnętrza auta.

"Pasażerowie na gapę" byli uzbrojeni we włócznie, pręty oraz maczety. Gdy przerażony kierowca zamknął się w pojeździe, imigranci tłukli w szyby, chcąc zastraszyć mężczyznę lub dostać się do środka samochodu. Kiedy nielegalni przybysze usłyszeli dźwięk nadjeżdżającego patrolu policji, natychmiast oddalili się z miejsca zdarzenia.

Na pomoc rumuńskiemu kierowcy przybył tylko jeden patrol policji. Rzecznicy belgijskich służb mundurowych winą za taki stan rzeczy obarczają braki w personelu oraz cięcia budżetowe, które dotykają belgijską policję już od dłuższego czasu.

Tamtejsi funkcjonariusze są przerażeni obecną sytuacją służb policyjnych oraz coraz częstszymi i agresywnymi atakami imigrantów na kierowców podróżujących po krajowych drogach. Tak mała liczba patroli i funkcjonariuszy w obliczu kryzysu imigracyjnego może zaowocować nawet śmiertelnym niebezpieczeństwem dla zwykłych obywateli Belgii oraz Francji.

„Braki kadrowe policji drogowej sięgają 50 procent. Naprawdę obawiamy się, że zanim agenci otrzymają wsparcie, aby poradzić sobie z tego rodzaju niebezpiecznym zjawiskiem, mogą nastąpić zgony. Nie da się już zliczyć tych incydentów. Stają się również coraz bardziej gwałtowne” – powiedział przedstawiciel belgijskich służb mundurowych.

(źródło)

SKOMENTUJ

9-2 =
Antek 01.12.2019 Ale karać kierowce to jest komu