Austriacy szczerze o imigrantach. Alarmują, że zaczynają "czuć się jak cudzoziemcy"

Austriacki dziennik "Kronen Zeitung" skrytykował słowa wicekanclerza Heinza-Christiana Strache, który oświadczył, że nie ma zgody na zastąpienie populacji kraju imigrantami: "Nie chcemy stać się mniejszością w swoim własnym kraju przemawiającą na wiecu wyborczym swego ugrupowania".

Dziennik oskarżył polityka m.in. o szerzenie teorii spiskowych. W obronie słów Strache stanęli obywatele Austrii, którzy postanowili podzielić się swoją opinią z gazetą.

"Kronen Zeitung" postanowił opublikować większą część komentarzy:

"Nastroje w naszym kraju tak się pogorszyły, że [...] gotowi jesteśmy wyjechać, by znów móc żyć w spokoju".

"W naszej szkole podstawowej ze względu na inne kultury nie organizuje się więcej wycieczek. Posiłki w stołówce dostosowane są do wymagań religijnych. Przemoc jaka panuje ze strony chłopców imigrantów jest przerażająca. Rodzice cudzoziemcy nie chcą nawet rozmawiać w naszym języku".

"Moje córki nie mogą po zmroku same wracać z treningu. Kiedyś odbywały spacer, teraz muszę po nie jeździć".

"Na ulicach, w środkach masowej komunikacji, w budynkach publicznych czujemy się jak cudzoziemcy".

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

8+7 =
Krzysztof 11.06.2019 A tak niedawno źle traktowali imigrantów z Europy wschodniej. To teraz dostali takich na jakich sobie zasłóżyli.
Bożena 08.05.2019 Pamiętam jak ich z wielką radością witali, a dziś płaczą.Mam nadzieję, że my Polacy będziemy mądrzejsi i w porę zatamujemy inwazję obcych.
Gosc 07.05.2019 A mialo byc tak fajnie