Kobieta została brutalnie pobita na pogrzebie. Powód? Brak hidżabu

Austria: w trakcie pogrzebu pobito 37-latkę. Powód? Nie miała na sobie hidżabu.  

W Bad Vöslau, uzdrowiskowym mieście w Austrii doszło do pobicia trzydziestosiedmioletniej kobiety. Zdarzenie miało miejsce na pogrzebie Tugby A. oraz jej dzieci, w którym uczestniczyła ofiara, Canan K. Powodem ataku był brak hidżabu u kobiety.

Tugba A. została 27 października zabita przez swojego męża, Austriaka tureckiego pochodzenia. Mężczyzna zabił również ich dwuletnią córkę, podejrzany jest też o śmierć syna. Właśnie na pogrzebie tej trójki zjawiła się Canan.

Przygotowania do ceremonii pogrzebowej odbyły się w meczecie, który prowadzony jest przez Turecko – Islamską Unię na rzecz Kulturowej i Społecznej Współpracy w Austrii, a sam pogrzeb odbył się w domu matki Tugby.

Canan, która razem z przyjaciółkami pojawiła się na pogrzebie, została zaatakowana przez kuzynkę zmarłej. Kobieta miała usłyszeć obelgi właśnie przez brak hidżabu.

Jak relacjonuje Canan: "Ta kobieta była na mnie zła. Potem pewien mężczyzna napluł mi w twarz. Przybyło prawie dwudziestu Turków, którzy następnie mnie zaatakowali. Uderzali też w mój samochód. Natychmiast zgłosiłam sprawę na policję. Stamtąd zabrano mnie do szpitala. Mam wyraźne siniaki i krwiaki na twarzy".

(źródło)

SKOMENTUJ

5×5 =
Piotr 24.11.2019 Co za dzikusy