Australijczyk rzucił się z pięściami na ciężarną muzułmankę! [VIDEO] Islamofobiczny atak?

Australia: mężczyzna rzucił się z pięściami na ciężarną muzułmankę, siedzącą w towarzystwie dwóch innych kobiet. 

Do zdarzenia doszło w jednej z kawiarni w Sydney. Do siedzących przy stoliku trzech muzułmanek w pewnym momencie podszedł Australijczyk. Po krótkiej wymianie zdań, mężczyzna w szaleńczym ataku rzucił się na kobietę będącą w zaawansowanej ciąży. Okładał 31-latkę pięściami, dopóki nie upadła na ziemię. Do akcji błyskawicznie wkroczyli inni klienci kawiarni, którzy ostatecznie odciągnęli go od ciężarnej. 

Jak podają media, kobieta nie znała napastnika, a atak miał charakter przypadkowy. W rozmowie z "Daily Telegraph" muzułmanka wyznała, że mężczyzna krzyczał na nią i powiedział "muzułmanie zgwałcili moją mamę". Jak przyznała 31-latka, ona sama jest osobą cichą, rzadko wychodzącą z domu, więc tym bardziej zszokował ją ten atak. 

Do sprawy odniosła się Australijska Federacja Rad Islamskich, która podkreśliła, iż atak miał charakter islamofobiczny. Mężczyzna miał bowiem wykrzykiwać "antyislamską mowę nienawiści wobec ofiary i jej przyjaciół". "To był wyraźnie rasistowski i islamofobiczny atak, i spodziewamy się, że będzie on traktowany przez służby jako taki" - zaznaczono. 

Policja nie podała do informacji publicznej dokładnych motywów sprawcy. Na ten moment wiadomo, że 43-latek został aresztowany i był już wcześniej znany policji. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń - trafiła do szpitala, jednak po badaniach została wypisana do domu. 

(źródło)

SKOMENTUJ

5+5 =
Greg 23.11.2019 Moze do konca powiedziec prawde. Byl to Chorwat, wielekrotnie karany.Znany policji australijskiej. W momencie ataku nad kobieta krzyczal ze muzulmanie zgwalcili jego matke. CHodzi o wojne w Bosni latach '90.
pablo 23.11.2019 Musial ja znac bo inna byla blizej i jej nie ruszyl.
Olo 22.11.2019 Incydent
K71 22.11.2019 Nadal czekam na oficjalną publikację filmów, gdzie muzułmanie mordują niewiernych. A może takich nie ma?