Atak terrorystyczny w Londynie. Opublikowano zdjęcie sprawcy, nowe fakty w sprawie

W południowym Londynie w niedzielę wczesnym popołudniem doszło do ataku terrorystycznego z wykorzystaniem noża. Dziś wiadomo, że napastnikiem był 20-letni Sudesh Amman, który zaledwie tydzień temu wyszedł z więzienia. 

20-latek atakował nożem (niektóre media podają, iż jego bronią była maczeta) przypadkowych ludzi, przebywających w jednym ze sklepów w Streatham. Trzy osoby zostały ranne, na szczęście nikt nie zginął. Chwilę później mężczyzna został zastrzelony przez policję, która odkryła przy nim atrapę ładunków wybuchowych. 

Zaledwie kilka dni temu Amman został wypuszczony z więzienia, w którym przebywał za posiadanie oraz rozpowszechnianie materiałów o charakterze terrorystycznym. 20-latek odbył zaledwie połowę kary (w grudniu 2018 roku skazano go na 3 lata 4 miesiące więzienia), a po wyjściu na wolność miał znajdować się pod obserwacją służb. 

W trakcie procesu wyszło na jaw, że Amman zachęcał innych do przeprowadzenia zamachu słowami: "Jeśli nie możesz zrobić bomby, ponieważ rodzina, przyjaciele lub szpiedzy cię obserwują lub podejrzewają, weź nóż, mołotowa, bomby dźwiękowe lub samochód i zaatakuj".

Co istotne, sprawca listopadowego zamachu w Londynie również dokonał go po wyjściu na wolność przed upływem zasądzonej kary...

(źródło)

20-letni Sudesh Amman:

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-4 =