Drastyczne zdjęcia, nie oszczędzili nawet noworodków. Atak terrorystyczny na szpital w Kabulu, USA wskazuje winnych

W wtorek 12 maja doszło do ataku na szpital  Dasht-e-Barchi w Kabulu. Śmierć poniosły dwadzieścia cztery osoby w tym dwa noworodki. USA o atak oskarżyło ISIS.

Do ataku na szpital Dasht-e-Barchi w Kabulu doszło o 10 rano we wtorek 12 maja. Terroryści wtargnęli na teren szpitala strzelając do lekarzy, noworodków i ich matek. W trakcie ataku zmarły 24 osoby w tym dwójka noworodków, wiele osób zostało rannych.

Jedna z kobiet urodziła w trakcie strzelaniny. Kobietę i jej dziecko udało się uchronić od ataku.

W trakcie ataku afgańskie siły bezpieczeństwa ewakuowały dzieci i ich matki z budynku. Strzelanina terrorystów z miejscową policją trwała godzinę. Żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się do ataku.

USA o atak oskarża  islamskich bojowników ISIS. Przedstawiciel amerykańskiego rządu, Zalmay Khalilzad, takimi słowami potępił ISIS:

"ISIS sprzeciwia się porozumieniu pokojowemu między Islamską Republiką Afganistanu i Talibami i stara się zachęcać do wojny na tle religijnym, tak jak w Iraku i Syrii. Zamiast wpaść w pułapkę ISIS i opóźnić pokój lub stworzyć przeszkody, Afgańczycy muszą zebrać się, aby zmiażdżyć to zagrożenie i wykorzystać historyczną okazję pokoju. Żadnych więcej wymówek. Afgańczycy i świat zasługują na coś lepszego".

Talibowie odcinają się od ataku. Sami obecnie znajdują się w porozumieniu pokojowym pomiędzy Afganistanem i USA, Państwo Islamskie traktując jako swoich przeciwników.

Również Sekretarz stanu, Mike Pompeo, potępił atak i wezwał naród afgański do wspólnego powstania aby pokonać zło, które nęka ich kraj.

W trakcie strzelaniny wszyscy trze terroryści zostali zastrzeleni przez afgańską policję.

Drastyczne zdjęcia z ataku na Szpital Dasht-e-Barchi

Źródło:

https://www.foxnews.com/world/us-isis-afghanistan-hospital-attack

https://twitter.com/MSF_USA/status/1260599660575670272?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1260599660575670272%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.o2.pl%2Finformacje%2Fmasakra-w-szpitalu-polozniczym-usa-oskarza-o-atak-isis-6511144837957249a

SKOMENTUJ

5-2 =