„Anty-Greta Thunberg” podbija Internet. Ekoaktywistka ma rywalkę

Naomi Seibt to 19-latka, która budzi coraz większą uwagę mediów. Pochodząca z Niemiec młoda kobieta za pomocą mediów społecznościowych jawnie przeciwstawia się „histerii związanej ze zmianą klimatu". W swoich vlogach i postach dziewczyna przekonuje, iż działania człowieka nie mają aż tak dużego wpływu na zachodzące na Ziemi zmiany.

Jej kanał na platformie YouTube ma aż 60 tysięcy subskrybentów. Najbardziej popularnym filmikiem jest ten, w którym nazywa teorie dotyczące wpływu człowieka na zmiany klimatu "antyludzkimi stwierdzeniami".

19-latka określa się jako „klimatyczna realistka”, wierząca w naukę i wolność słowa. Jest przeciwieństwem Grety nie tylko pod względem poglądów. Jej wizerunek nie jest tak czysty i niewinny jak szwedzkiej ekoaktywistki.

Manifest Thunberg pt. „I want you to panic” doczekał się odpowiedzi ze strony młodej Niemki. Dziewczyna działa pod mottem ”I don’t won’t you to panic. I want you to think”. Seibt ewidentnie zaczepia przeciwniczkę ideologiczną, naśladując ją i podważając jej teorie.

„Realistka klimatyczna” wystąpiła podczas konferencji Conservative Political Action, która stanowi ważny polityczny event i dobywa się co roku. W jego trakcie spotykają się nie tylko aktywiści, ale również politycy, urzędnicy i inne wpływowe osoby. Nie mogło zabrząknąć na nim także Donalda Trumpa.

W stosunku do dziewczyny wysuwane są zarzuty, jakoby była wspierana przez koncerny paliwowe.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-3 =

Opinie użytkowników

Kamilek 03.03.2020 a do szkoły to nie mają obowiązku chodzić?
Dancio1978 02.03.2020 Zacytuję czyjąś wypowiedź. Cały świat naukowy zamarł czekając na opinie 2 nastolatek