Terrorysta groził rodzinie królewskiej, ujawniono szokujące wiadomości! Imigrant zostanie uznany za niepoczytalnego?

30 lipca bieżącego roku rozpoczął się proces samozwańczego „muzułmańskiego księcia Hiszpanii”, który przed ślubem Megan Markle i księcia Harry’ego groził rodzinie królewskiej oraz ich gościom. Mohammed Saleh chciał zemścić się za osadzenie go w holenderskim więzieniu.

Treści wiadomości, które dżihadysta wysyłał do członków rodziny Windsorów, do tej pory były objęte tajemnicą śledztwa. Zostały one upublicznione dopiero w trakcie wtorkowego procesu sądowego i wzbudziły ogromne zainteresowanie mediów.

Mężczyzna, który prawdopodobnie planował zamach na rodzinę królewską, stwierdził, że jest małżonkiem nieślubnej córki Juana Carlosa - byłego króla Hiszpanii, stąd jego przydomek.

37-latek wysłał wiadomości na kilka dni przed huczną imprezą. Groźby trafiły do Ministerstwa Obrony oraz członków rodziny królewskiej, w tym do Królowej, jej męża oraz nieco dalszych krewnych przebywających na dworze królewskim.

"Cała brytyjska rodzina królewska umrze za aresztowanie i torturowanie w więzieniu w Holandii. Jesteśmy na wojnie, *****. Ślub twojego wnuka będzie wybuchowy” – napisał w wiadomościach e-mail wysłanych m.in. do Księcia Filipa, dziadka Harry-ego i Williama.

W związku z realnym zagrożeniem mężczyzna został wyśledzony i aresztowany przez policje na dwa dni przed uroczystością. Pierwotnie nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak w związku z zebranym materiałem dowodowym został uznany za winnego wszystkich przestępstw.

Jego obrończyni - Lucy Jones walczyła w sądzie o to, aby jej klient został uznany za niepoczytalnego i umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Mężczyzna miałby w nim pozostać do momentu, aż przestanie stwarzać zagrożenie dla społeczeństwa.

(źródło)

SKOMENTUJ

5×3 =