Ambasador porównał Angelę Merkel do Hitlera. Zapłacił za to utratą stanowiska

W 75. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej, ambasador Malty w Finlandii, Michael Zammit Tabona opublikował na Facebooku kontrowersyjny, nie do końca dyplomatyczny wpis. Porównał w nim Angelę Merkel do Adolfa Hitlera…

„75 lat temu powstrzymaliśmy Hitlera. Kto powstrzyma Angelę Merkel? Spełniła marzenie Hitlera o kontrolowaniu Europy”, brzmiał owy wpis, który szybko został usunięty.

Evarist Bartolo, który jest ministrem spraw zagranicznych Malty, potwierdził gazecie codziennej „Times of Malta”, że ambasador po umieszczeniu wpisu ustąpił ze stanowiska, które obejmował od 2014 roku.

Minister dodał również, że jak tylko poinformowano go o zaistniałym czynie, polecił ambasadorowi usunięcie wpisu. Co więcej, Bartolo oświadczył, iż przeprosi Niemcy za ten „niestosowny” komentarz, a także przypomni dyplomatom, jak odpowiednio i odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych.

Jak cytuje Agencja Reutera komunikat resortu dyplomacji, kontrowersyjny wpis nie podważa „przyjaźni i wzajemnego szacunku między Maltą a Niemcami”. Pytanie tylko, jak na wpis zareagowała sama Angela Merkel…

Źródło

SKOMENTUJ

6-1 =
xd 16.05.2020 cóż nie pomylił sie
troll 14.05.2020 Wcale się nie pomylił
groman 14.05.2020 prawdę napisał teraz unia to IV rzesza