Globalny gigant idzie na rękę muzułmanom. Ze sklepu zniknęły setki produktów

Serwis Amazon wycofał ze sprzedaży wszystkie produkty nawiązujące do Islamu, które mogłyby urazić uczucia religijne wiernych Allahowi. Uczyniono to na prośbę CAIR, organizacji pozarządowej, zajmującej się obroną praw muzułmanów, dla której przedmioty te były wyjątkowo niestosowne.

Papier toaletowy, wycieraczka, odzież z cytatami z Koranu - te oraz inne artykuły zostały usunięte z Amazona. Według "New York Post" Rada ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich wystosowała we wtorek skargę do zarządzających jednym z największych serwisów sprzedaży internetowej na świecie. Towary z symbolami charakterystycznymi dla Islamu zostały uznane za rażące w godność muzułmanów, ze względu na swoje przeznaczenie oraz fakt, iż nabywający je ludzie będą mogli dzięki temu profanować to, co jest w nich zawarte.

Ibrahim Hooper, dyrektor ds. Komunikacji krajowej i rzecznik tejże instytucji, nazwał je przejawami islamofobii. Po wystosowaniu oficjalnego apelu ze strony CAIR, Amazon natychmiastowo zastosował się do próśb w nich zawartych i ściągnął wszystkie te produkty z witryny sklepu. Właściciele firmy w oficjalnym oświadczeniu złożyli obietnicę, że nie będą więcej publikować na swojej stronie ogłoszeń sprzedaży artykułów podobnych do tych wycofanych z obrotu, a każdy sprzedający, który zamieści na stronie podobne towary, pożegna się ze swoim kontem.

Nie jest to pierwszy tego typu apel tej organizacji. Sytuacja wydaje się tutaj jasna i klarowna ,gdyż wyznawcy Islamu mogli poczuć się urażeni widokiem papieru toaletowego z wizerunkiem Mahometa lub wycieraczką z wersetami ich świętej księgi. Faktem jest niestety, że w tym samym sklepie internetowym nadal możemy znaleźć te same praktycznie przedmioty, tylko odnoszące się symboli oraz wierzeń chrześcijan.

Zarządzający firmą nie wykazali się więc konsekwencją w dbaniu o uczucia religijne innych wiernych.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8+6 =

Opinie użytkowników

Adam 16.01.2019 To tylko szmatławiec Amazon
Wie slaw 15.01.2019 Ciekawe to lobbing ten świat wariuje