Przywódca ISIS wypuścił nowe nagranie! Wzywa muzułmanów do ataku i obiecuje powrót Państwa Islamskiego

W poniedziałek światło dzienne ujrzało kolejne nagranie z udziałem ukrywającego się od czasu upadku ostatnich bastionów ISIS w Syrii Abu Bakr al. – Baghdadiego. Przywódca Państwa Islamskiego i jeden z najgroźniejszych terrorystów na świecie za pomocą filmu nawoływał rozproszonych członków niebezpiecznej organizacji do mobilizacji sił w celu uwolnienia kobiet i mężczyzn spowinowaconych z Kalifatem, którzy zostali schwytani i przetrzymywani są w więzieniach. Lider ISIS chce, aby jego bojownicy nie przebierali w środkach w walce z niewiernymi i szerzeniu wśród nich terroru.

Wystąpienie to jest pierwszym, które opublikował al. – Baghdadi od kilku miesięcy. Ostatni dowód na to,że przywódca ISIS żyje był widoczny na nagraniach z kwietnia bieżącego roku.

30-minutowe nagranie opublikowane zostało przez frakcje ISIS zajmującą się wizerunkiem i medialną stroną wojny z „gnijącym zachodem”. Krwiożerczy lider na początku nagrania zadaje jednoznacznie brzmiące pytanie: „Jak muzułmanin może cieszyć się życiem kiedy muzułmanki są przetrzymywane w obozach?"

Muzułmanin stwierdził również, że „więzienia oraz upokorzenia prowadzone przez krzyżowców i ich szyickich wyznawców” muszą zostać pomszczone.

Jeden z najbardziej niebezpiecznych i poszukiwanych terrorystów na świecie w nowym video nawołuje do jeszcze przebieglejszych i zdecydowanych działań, mających na celu mordowanie i szerzenie strachu wśród członków społeczeństw zamieszkujących Europę i USA. W swoim wystąpieniu stwierdził,że Stany Zjednoczone są zmęczone wojną z organizacją, której przewodzi. Radykalny muzułmanin chwalił się również obecnością oddziałów organizacji w Afryce, na Bliskim Wschodzie i na terenach Azji Wschodniej.

Al.- Baghdadi zakończył wiadomość do swoich pobratymców słowami: „Wszędzie żołnierzom i kibicom Kalifatu rozkazuję, aby unikali odchyleń, a Allaha proszę o rychłe zwycięstwo ISIS".

Siły Kalifatu zostały pokonane w Iraku w 2017 roku, rok później upadły jedne z ostatnich bastionów terrorystów w Syrii, będącej zarzewiem i głównym punktem eskalacji walk. Mimo porażek odniesionych w walce z Zachodem al.- Baghdadi i jego organizacja nadal posiada swoich członków rozsianych po całym świecie.

Fanatycy zgromadzili pokaźne zaplecze finansowe szacowane na ok. 25 mln dolarów. Agresywna organizacja póki co pozostaje zakonspirowana, ale istnieje poważne zagrożenie, że bojownicy zreorganizują się i uderzą nawet ze zdwojoną mocą. Po to, aby kontynuować zbrodniczą walkę o ideały, za które są w stanie oddać życie swoje oraz swoich rodzin.

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

6-2 =