Absurd goni absurd? Osoby wykazujące "nietolerancyjne zachowania" nie będą leczone. To wszystko w Wielkiej Brytanii

National Health Service (NHS), czyli brytyjski odpowiednik NFZ, zapowiedział, że pacjenci uznawani za "nietolerancyjnych" nie będą leczeni. 

NHS zapowiedziało na swojej stronie internetowej, że pacjenci budzący zastrzeżenia najpierw otrzymają "żółtą, ostrzegawczą kartkę, a następnie czerwoną kartkę, po której leczenie zostanie zawieszone tak szybko, jak to możliwe".  Na cenzurowanym mają się znaleźć osoby, posługujące się m.in. "obraźliwym, seksistowskim lub rasistowskim językiem". 

Służba zdrowia chce w ten sposób włączyć się w walkę z dyskryminacją. "Mamy pracowników z różnych środowisk, z całego świata, i jesteśmy dumni z naszego zaangażowania na rzecz równości, która jest podstawową wartością NHS" - podkreśliła Andrea Young, dyrektor generalna. Decyzja ma być odpowiedzią na wzrost rasistowskich zachowań w stosunku do pracowników służby medycznej. 

(źródło)

Zdjęcie: http://www.inkmedia.eu

SKOMENTUJ

5-1 =
123 12.11.2019 Czasami moze czlowiekaponiesc gdy lekarz z Pakistanu czy innej dziury okazuje sie niekompetentny. Niestety wiekzosc ich lekarzy to obraz niekompetencji i edukacji na poziomie podstawowki. Na wszystko paracetamol. Kompetentni lekarze pracuja w prywatnych klinikach a te slono kosztuja.
Atek 08.11.2019 A to biedni fani piłki nożnej , mają przechlapane