A w Londynie... awantura o ocet w kanapce! Muzułmanin pozywa znaną sieć gastronomiczną

Muzułmanin mieszkający w Wielkiej Brytanii oskarżył producenta kanapek o brak poszanowania jego praw religijnych. Do tej pory wyznawca Allaha był przekonany, że jego ulubiona przekąska jest w 100% halal, niedawno odkrył jednakże danie zawierało ocet winny.

Khalid Qudeer rozpętał burzę po tym, jak przypadkiem dowiedział się, że do produkcji jego ulubionych kanapek dodawany jest ocet winny, który zawiera śladowe ilości alkoholu. Spożywanie procentowych napojów jest z kolei zabronione przez zasady wiary, jaką wyznaje oskarżyciel. Dania serwowane przez brytyjską sieć lokali Pret A Manger, nigdy nie były reklamowane jako w 100% zgodne z regułami halal, jednak muzułmanin przez 12 lat zajadał się produktami firmy, ponieważ był święcie przekonany, że kanapka składa się tylko z pieczywa, majonezu, ogórków i tuńczyka.

Mężczyzna stwierdził, że przez kilkanaście lat był sukcesywnie wprowadzany w błąd, ponieważ pełny skład przekąski ujawniono dopiero teraz, w związku zatruciami alergików po spożyciu szkodliwych dla nich substancji - w tym octu winnego.

Quadeer oparł swoje oskarżenie na poglądzie, że dla prawdziwie wierzącego mahometanina spożycie nawet niewielkich ilości alkoholu jest tak samo szkodliwe, jak reakcje alergiczna.

Zarząd firmy tłumaczył się tym, iż tak niewielka zawartość substancji alkoholowych w produktach, nie musi być oznaczana na etykiecie, a podobne stężenie tychże składników posiadają np. soki pomarańczowe. Dla muzułmanina jednak było to oszustwo na masową skalę. Oskarżył on firmę o wprowadzanie w błąd, a wręcz podtruwanie tysięcy nieświadomych zagrożenia muzułmanów, których tolerancja na alkohol „równa jest zeru”.

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

8+5 =
antymusim 26.08.2019 Taki grzeszny muzułmanin - co powinien zrobić ? Oddać się w ręce Allaha
Grabek 24.08.2019 Niech wraca do swojej Ciapolandii i tam się stołóje!