5-letnia Zosia czuje się Bartkiem. Klepacka skomentowała historię transseksualnego dziecka

Dziennikarz Rafał Betlejewski opublikował na kanale w serwisie YouTube reportaż, w którym przybliżył historię 5-letniego, transseksualnego dziecka, które urodziło się jako Zosia, a dziś czuje się Bartkiem. Materiał został zestawiony z wypowiedziami Zofii Klepackiej, która sprzeciwia się promocji LGBT. 

Dziecko wychowywane jest przez samotną matkę, ma siostrę. "[...] do pewnego czasu miałam dwie córki, od jakiegoś roku mam córkę i syna" - powiedziała pani Dorota. Z filmiku dowiadujemy się, że mimo młodego wieku, od dłuższego czasu Zosia identyfikuje się jako chłopiec, w czym ma pełne wsparcie swojej rodzicielki. Trzech psychologów miało także potwierdzić, iż dziecko jest chłopcem. 

"Ty masz braciszka czy siostrzyczkę?" - zapytał dziennikarz siostrę dziecka. "Siostrzyczkę, tylko że ona myśli jak chłopiec. Ciało ma dziewczynki, ale myśli, że jest chłopcem i się tak zachowuje" - odpowiedziała.

Dziecko uczęszcza do przedszkola na Ursynowie, gdzie według matki jest traktowane w sposób krzywdzący. Dyrektorka placówki określa bowiem tę sytuację jako "dziecięce fantazje" i zwraca się do podopiecznego imieniem Zosia.

"W przedszkolu nie poruszamy tematów dotyczących LGBT. Uważamy, że to nie jest jeszcze czas na to. [..] Co ja mam robić? Ja nie wiem, co my mamy robić. Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją" - powiedziała dyrektorka, pani Agnieszka. 

Pani Dorota nie ukrywa, że rodzina ma kłopoty finansowe - kobiecie grozi utrata pracy. "Musiałam wybrać, czy zajmuję się dzieckiem, diagnozowaniem, terapią czy pracuję na pełen etat" - słyszymy. W efekcie w Internecie błyskawicznie ruszyła zbiórka pieniędzy. 

Historia została zestawiona z wypowiedziami Zofii Klepackiej. "Co to jest LGBT? No lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci plus jeszcze jakieś odmiany połączone. Do czego to doszło, że my w dzisiejszych czasach musimy bronić tradycyjnej rodziny, z jakiej się składa kobieta, mężczyzna. Tylko dzięki takiemu połączeniu przedłużona jest cywilizacja" - słyszymy.

Dziennikarz skontaktował się także ze sportsmenką, prosząc ją o komentarz. "Mówię jej więc, że właśnie rozmawiałem z pięciolatkiem, który urodził się jako dziewczynka, a chce być chłopcem, czyli jest takim dzieckiem LGBT Kid. I co ona na to? Ona na to, że niby tak, bo to transwestyta. A ja jej tłumaczę, że to nie transwestyta, tylko transseksualista, że Bartek jest osobą transseksualną, czyli transpłciową. A Zofia Klepacka na to, że niby tak, ale skąd dziecko pięcioletnie może wiedzieć, czy woli chłopców, czy dziewczynki, że to jest za wcześnie. A ja jej na to, że transseksualizm dotyczy tożsamości płciowej, a nie pożądania, że transseksualizm nie ma nic wspólnego z seksem, że jest odpowiedzią na pytanie o własną płeć, a nie na to, z kim chcę uprawiać seks. I widzę, że Zofia Klepacka słyszy o tym rozróżnieniu pierwszy raz w życiu. Nie pomyślała o tym wcześniej" - opowiedział Betlejewski. 

Źródło: YouTube.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5×2 =

Opinie użytkowników

Jacek 14.07.2019 Jesteście tępi jak klepacka. Bez dalszego komentarza. Ps. Żeby dodać komentarz zadajcie jakieś trudniejsze równania, np. liczby dwucyfrowe, osiemdziesiąt procent komentujących odpadnie
Wojtek 13.07.2019 Panie Betlejewski, sprawa problemów finansowych jest dość prosta do rozwiązania. Nie musi Pan żyć w tradycyjnym modelu rodziny - niech weźmie Pan Panią Dorotę jako drugą partnerkę, a dzieci jako swoje. Wspólnie z żoną i nową partnerką zamieszkajcie razem, połączycie siły i zadbacie o siebie nawzajem. Dla takiego kreatywnego, postępowego i tolerancyjnego człowieka jak Pan to chyba nie problem?
Zosia 11.07.2019 Tragedia...czy naprawdę nie ma poważniejszych tematów...jaki autyzm...do jakich specjalistów ta pani chodziła...to dziecko nie ma zaburzeń związanych z autyzmem ...a ta pani po prostu chce wyłudzić pieniądze...straszne,że kosztem dziecka...a pani Dyrektor ma odpowiednie podejście...nie wszystko co sobie wymyśla dziecko jest prawdą-szczególnie w wieku przedszkolnym...mam nadzieje,że cała ta sprawa zakończy się tak, by ta pani Dorota poniosła jakieś konsekwencje...
Monika 11.07.2019 To jest bardzo tendencyjny reportaż, aż do bólu. Chodzi w moim odczuciu o to, żeby uznać dziecko za rzeczywiście transseksualne, a przede wszystkim zaś "wyciągnąć swoją kartę kredytową i wpłacać pieniążki na panią". Nie rozumiem dlaczego należy finansować to panią? Bo jest samotną matką dwojga dzieci? Państwo wspomaga takie rodziny i na prawdę nie jest to jedna pani w takiej sytuacji. Dzieci są zdrowe i można pracować, a jeżeli chodzi o młodsze dziecko, to zamiast rozdmuchiwać sztucznie tą historię , trzeba dać dziecku czas na spokojny rozwój nie naciskając na nie i nic mu nie wmawiając, a wtedy za kilka lat się okaże jak się sprawy mają. natomiast jeżeli chodzi o rzeczony autyzm, to w ogóle nie rozumiem diagnozowania i terapii tego dziecka w tym kierunku. Ono nie ma żadnych objawów autyzmu. Ja mam autystyka w domu, już 18 lat i widziałam tych dzieci bardzo dużo przez lata terapii. Żadne nie było takie otwarte, wesołe, pogodne i elokwentne. I żadne nie miało tak doskonałego kontaktu z obcymi. Przypomina to szukanie dziecku jakichś wad czy schorzeń, ale po co?
Jurij 10.07.2019 Nie wiem jak to wszystko nazwać, w zeszłym miesiącu Bartek był jeszcze Zosią z autyzmem "Nie możemy jeździć komunikacją, staram się nie chodzić do dużych sklepów, bo powodują napady złości, płaczu. Zosia bardzo źle reaguje na hałas. Pani doktor widzi też opóźnienie w rozwoju, które jest do nadrobienia, ale jest potrzebna intensywna terapia". To tylko jeden z cytatów pod prośbą o pomoc. Teraz niby jest osobą transseksualną. Na portalu pomagam.pl jest zorganizowana akcja pomocowa tylko że: najpierw było 30.000, jak licznik się kończył to naglę się zmieniło w 50.000. Teraz cel zbiórki wynosi już 70.000. Dla mnie to jeden wielki przekręt. Szkoda tylko dziecka - patologiczna mamusia robi mu wodę z mózgu...
Andrzej73 10.07.2019 Sytuacja przypomina sprawę Reimerów - nie do wiary, że ludzie są aż tak głupi...
Arkadio 10.07.2019 Panie Betlejewski skończ z poszukiwaniem czynności / zachowań na marginesie. Ludzkość to nie jednostki tylko całość, a takie zachowanie jest jedynie wyjątkiem.
123 10.07.2019 Dobry wp... i Zosia przestanie Bartkowac. A swoja droga to mamusia tu palce macza w nadziei na szybka i latwa kase zbita na zmanipulowanym dzieciaku. Dziecku mozna wszystko wmowic tylko potem cuezko odkrecic a trauma zostanie na lata.
SF 10.07.2019 Zrobić testy DNA i będzie wszystko wiadomo.
Zajko Kokorajko 10.07.2019 Nie dacie Zofii Klepackiej żyć dopóki nie przyzna racji, że LGBT jest spoko i super? Ludzie! Każdy może mieć swoje zdanie!