Podatnik zniesie wszystko? Niemcy wydali 23 MLD euro na migrantów, a to dopiero początek

Niedawno pisaliśmy o nieudanym planie integracji "ubogacaczy kulturowych" w Niemczech, opierającym się głównie na kursach. Szkolenia zorganizowane przez rząd Merkel okazały się kompletną klapą, kosztującą kieszenie podatników miliardy euro. Teraz Niemcy znowu postanowili zwiększyć nakłady finansowe przeznaczone na kwestie związane z walką z kryzysem uchodźczym.

W ciągu ubiegłego roku Niemcy wydały już okrągłe 23 mld euro na pomoc oraz integrację uchodźców, którzy trafili do ich kraju. Z szacunków agencji Reuters na jednego uchodźcę przypada obecnie kwota 2000 euro miesięcznie. Zgodnie z wyliczeniami ekspertów i autorów zestawienia, planowane straty budżetowe, które poniosą Niemcy w związku ze skutkami fali imigracyjnej wzrosną aż o 11 procent więcej w porównaniu z rokiem 2018. Podniesienie wydatków budżetu państwa spowodowane jest przede wszystkim zwiększeniem nakładów finansowych w kwestii działań mających na celu powstrzymanie dalszego przedostawania się uchodźców na tereny państw członkowskich.

Przedstawiony przez znaną na całym świecie niemiecką agencję raport ma być omawiany przez rząd kanclerz Angeli Merkel na środowym spotkaniu. Eksperci biją na alarm, ponieważ tak duże wydatki mogą znacznie nadszarpnąć gospodarkę państwa, dlatego właśnie domagają się ponownego poruszenia tej kwestii w trakcie obrad parlamentu.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×2 =