Niemcy planowali wojnę domową! Chcieli zaatakować muzułmanów, ich celem były m.in. meczety

Jak podaje tygodnik Do Rzeczy, grupa Niemców została zatrzymana przez policję w związku z planowanymi atakami na emigrantów, muzułmanów i polityków. Celem głównym obywateli Niemiec było wywołanie wojny domowej.

Plan grupy zakładał atak na 10 celów w jednym momencie. Miejscami ataków miały być lokalne meczety, w których w tym samym czasie miała odbywać się modlitwa. Niemiecka grupa liczyła, że muzułmanie odpowiedzą na atak i wybuchnie konflikt między nimi a rodowitymi Niemcami.

Po rewizji w domu sprawców, odnaleziono różne rodzaje broni i własnoręcznie wykonane granaty. Zabezpieczono też gotówkę w wysokości 50 tys. euro, która miała posłużyć do sfinansowania zamachów.

Dwunastu zatrzymanych Niemców było obserwowanych już od ubiegłego roku przez policję. Czterech z nich to członkowie organizacji terrorystycznej.

Według raportu z 2019 roku: „Przestępczość w kontekście imigracji” Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) opublikowanego przez niemiecki dziennik „Die Welt”, w 2018 roku na 102 tys. przypadków przestępstw takich jak: pobicie, rabunek mienia, zabójstwo czy gwałt, podejrzanym był co najmniej jeden imigrant, co wskazuje wzrost do 7% w skali poprzedniego roku.

Statystki ataków na Niemców z udziałem imigrantów:

- usiłowanie zabójstwa, morderstwo i zabójstwo na życzenie (zginęło 230 obywateli Niemiec - wzrost o 105 procent w porównaniu do 2017 roku)

- gwałt i usiłowanie gwałtu (3261 przypadków, wzrost o 27 procent)

Statystki ataków na uchodźców i imigrantów z udziałem Niemców:

- usiłowanie zabójstwa, morderstwo i zabójstwo na życzenie (33 ofiary; w roku 2017 odnotowano 38 ofiar)

- gwałt i usiłowanie gwałtu (89 przypadków, w 2017 roku było ich 74).

Dane wskazują, iż imigranci atakowani są przede wszystkim przez innych cudzoziemców, a tylko w co piątym przypadku przez Niemców.

Źródła:

https://www.dorzeczy.pl/swiat/129993/grupa-niemcow-chciala-doprowadzic-do-wojny-planowali-atak-na-10-celow.html

https://www.dw.com/pl/raport-bka-niemcy-cz%C4%99%C5%9Bciej-ofiar%C4%85-przest%C4%99pstw-ze-strony-imigrant%C3%B3w/a-48279338

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-1 =

Opinie użytkowników

Seba 23.02.2020 Nigdy nie przypuszczalem ze to powiem, a teraz nawet to napisze Kocham Tych Niemców.