Muzułmanie znów wdzięczni za COVID-19: "kryzys gospodarczy wolą Allaha"

W trakcie, gdy cały świat martwi się o załamanie gospodarki i kryzys wywołany przestojem w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19, muzułmanie nadal prawią swoje „mądrości”. Egipski kaznodzieja postanowił podziękować koronawirusowi za zamknięcie kin, kawiarni i hurtowni, które w jego mniemaniu są zarzewiem zepsucia społeczeństwa.

Mohammed Al-Hefnawi Al-Ansari na swoim kanale na platformie YouTube opublikował film wychwalający pozytywne skutki COVID-19. W każdej sytuacji trzeba dostrzegać dobre strony, jednak muzułmański duchowny wśród nich nie wymienił mniejszej emisji dwutlenku węgla, czy większej ilości czasu spędzanego z bliskimi. Za pozytywne strony izolacji i przestoju wymuszonego zagrożeniem COVID-19 kapłan uznaje zamknięcie kawiarni, restauracji, pubów, kin, a nawet hurtowni. Według fanatyka miejsca związane z kultura, czy rozrywką tylko kusiły ludzi do złego i oddalały od wiary.

„Dziękuję koronie! Ta pandemia, która rozprzestrzeniła się wszędzie, jest dobra, mimo że jest plagą. Kiedy ludzie przestali przywiązywać się do dobra, koronawirus przyszedł, aby nakazać dobro i zabronić zła. Z rozkazu Allaha, który nałożył na nas tę plagę, koronawirus zmusił ich do zamknięcia wszystkich pubów. Koronawirus zmusił ich do zamknięcia wszystkich klubów. Koronawirus zmusił ich do zamknięcia wszystkich kawiarni. Zakazali fajek wodnych i papierosów. Koronawirus zmusił ich do zamknięcia kin na całym świecie - zarówno wśród muzułmanów, jak i niewiernych. Zdarzyło się to zarówno w krajach islamskich, jak i krajach niewiernych. Dziękuję, korono! Koronawirus sprawił, że zamknęli wszystkie hurtownie na całym świecie”- brzmiał monolog Al-Ansariego.

W dalszej części przemowy Egipcjanin prosił Allaha o to, by użył koronawirusa do unicestwienia niewiernych i ateistów, szyitów, a muzułmanów uwolnił od plagi.

Kryzys wywołany przestojem z powodu zagrożenia COVID-19 dotknie zapewne większość z mieszkańców naszego globu. Światowa pandemia odbije się na rozwoju gospodarczym, portfelach i komforcie życia obywateli państw dotkniętych zarazą. Nie inaczej będzie w przypadku mieszkańców państw arabskich. Kina, puby, restauracje i hurtownie zatrudniały z pewnością również muzułmanów, dlatego dziękowanie za ich zamknięcie wydaje się być nieco nie na miejscu.

Źródło

SKOMENTUJ

4+2 =
Grabek 28.04.2020 W większości muzułmanie to dzicy i ograniczeni ludzie.