Kilkadziesiąt osób na planie filmowym w Kairze. Muszą zdążyć przed Ramadanem, mimo koronwirusa

Mimo trwającej kwarantanny egipska ekipa filmowa postanowiła spotkać się, by dokończyć produkcję jednego z najsłynniejszych w tym kraju seriali. Twórcy postanowili zaryzykować zdrowiem, a nawet życiem pracowników planu po to, by zdążyć przed rozpoczęciem Ramadanu, do którego zostało tylko kilka dni.

Dziesiątki aktorów oraz członków ekipy filmowej przez kilka dni tłoczyło się na jednej z wąskich ekskluzywnych ulic Kairu. Nagrania miały też miejsce w jednym z maleńkich salonów fryzjerskich, w którym nie było mowy o zachowaniu bezpiecznego dystansu. Wszystko to działo się w czasach, kiedy koronawirus dziesiątkuje połowę globu, a wychodzenie na zewnątrz i zbieranie się nawet w niewielkich grupach jest zabronione.

Egipska ludność, mimo iż przyzwyczajona do widoków wzmożonych prac ekip telewizyjnych przed rozpoczęciem muzułmańskich świąt, była wyraźnie zaniepokojona tłumnym zgromadzeniem w czasie, kiedy trwa pandemia. W tym kraju już od marca obowiązuje bowiem godzina policyjna, a wszelkie kontakty międzyludzkie, w tym zgromadzenia,są odradzane ze względu na konieczność zachowania środków ostrożności i powstrzymania rozprzestrzeniania COVID-19.  Nie działają tam także szkoły i uniwersytety. Dlatego mieszkańcy do domów zlokalizowanych w pobliżu planu serialu postanowili powiadomić o działaniach ekipy służby porządkowe. Policjanci 7 razy odwiedzali miejsce nagrań jednak nie stwierdzono tam naruszeń prawa.

Producenci serialu nie mieli zamiaru odkładać finalizacji telenoweli na później. Gdyby nie zdążyli przed Ramadanem mogłoby wiązać się to ze startami finansowymi, ponieważ w kwestii oglądalności telewizyjnej 40-dniowy post islamski porównywany jest z amerykańskim Superbowl - twórcy wręcz biją się o czas antenowy. Mimo realnego zagrożenia producenci serialu wywierali ogromną presję na aktorów i członków ekipy filmowej.

- „Czuję, że z każdą sceną, którą pisze i wysyłam, ranię ludzi, których kocham bardzo"- opisywała zmuszona do kontynuacji pracy scenarzystka. Mimo że kobieta pracuje z domu ma poważne wyrzuty sumienia i bardzo martwi się o swoich znajomych z planu.

Źródło

SKOMENTUJ

5-1 =